Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

PORADNIK ODZIEŻ - Która sukienka pasuje do danej figury? cz. 3

sukienka FiglPietruszka

 

Inaczej nazywana również figurą „Y”. Cechuje się ramionami szerszymi niż biodra, wąską talią i dużym biustem. Wielkim atutem tej sylwetki są długie i szczupłe nogi.
Aby dobrze wyglądać w sukience z taką figurą dekolt powinien być wąski np. w serek, nie zaleca się dekoltów w kształcie litery „V” oraz łódki. Pionowe podziały, oraz wszelkiego rodzaju pionowe pasy wyszczuplą optycznie górne partie ciała, lecz niestety poszerzają ramiona dlatego trzeba dobierać ten motyw ostrożnie. Panie z tego typu sylwetką powinny również zrezygnować z wszelakich wiązań na szyi i odsłoniętych ramion, ponieważ zostaną one jeszcze bardziej uwidocznione. Aby odkreślić nogi świetnie sprawdzi się wycięcie  sięgające, od górnej partii uda, aż po sam koniec kreacji. Należy również podkreślić talię, najlepiej wąskim krojem sukienki, dzięki temu będzie ona wyglądała olśniewająco.

 

sukienka baskinkaPieczarka

 

Często nazywana figurą w kształcie litery „T”. Kobiety o takiej sylwetce cechują się wąską i długą talią, małymi piersiami, wąskimi biodrami oraz szczupłymi i długimi nogami. Największym mankamentem na, który należy zwrócić uwagę przy wyborze kreacji są szerokie ramiona. Aby ukryć je poleca się pionowe podziały. Dekolty, które dobrze prezentują sylwetkę pieczarki to zabudowane pod szyją z pionowym pęknięciem. Wąskie dekolty idealnie wyszczuplą ramiona, zaleca się  na przykład kołnierze rozpięte na stójkach. Należy unikać dekoltów szerokich, oraz w serek, które optycznie poszerzają górne partie ciała. Idealnymi rękawkami dla kobiet o tej figurze są spadające z ramion, biegnące pionowo, oraz te o długości do łokcia. Idealnie nadadzą się również suknie na ramiączkach i bez rękawów. Natomiast przy figurze pieczarki należy unikać odkrytych łopatek, bufek i falbanek, które optycznie dodają centymetrów w ramionach, oraz krótkich rękawków. Ze względu na wąską linię bioder i małą pupę zaleca się falbaniaste sukienki, bombki i plisy, które wyeksponują te części ciała. Najlepiej aby sukienki były dopasowane do ciała i utrzymane w jasnych kolorach.

 

Pełna oferta sukienek do kupienia w Eskluzywna.pl jest tutaj.