Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

PORADNIK ODZIEŻ - W czym będzie Ci lepiej: w kratce, czy w paskach?

PASKI

 

bluzka w paskiIstnieje przeświadczenie, że tylko kobiety o idealnych wymiarach, najlepiej 90-60-90 mogą nosić wszelkiego rodzaju paski. Nic bardziej mylnego! Dobry krój dobrany do sylwetki z tak ciężkim motywem mimo wszystko może zdziałać cuda i dodać lekkości. A krata? To wielki absurd, że myślimy, iż tylko seksowni hydraulicy, ogrodnicy czy inni ociekający seksem pracownicy fizyczni wyglądają w niej dobrze. Pokażemy Wam kilka trików, dzięki którym te motywy staną się dla was absolutnym must have, bo będziecie wyglądać idealnie!

 

Kobiety o chłopięcej sylwetce pięknie będą wyglądały dzięki pionowym pasom na spodniach, wysmuklają one i wydłużają nogi oraz zaokrąglają biodra. Powinny wybierać one również jasne kolory, dzięki nim możliwe jest optyczne powiększenie. Świetnie również sprawdzają się szerokie, poziome pasy, dodają one nieco zaokrągleń, a nawet parę kilogramów w miejscach potęgujących kobiecość. Neonowe kolory, pomagają ukryć chłopięcą sylwetkę.

 
Kobiety z naturalnymi krągłościami dobierać powinny paski pionowe, cienkie i najlepiej w ciemnych kolorach. Cienkie pionowe paski, pięknie wyszczuplają i wydłużają sylwetkę, natomiast czarny kolor idealnie koryguje mankamenty figury. Jeśli chodzi o poziome paski to tylko gęsto osadzone i cienkie pozwolą aby sylwetka wyglądała zachęcająco i zgrabnie. Idealnie odwracają uwagę od niedoskonałości!

 

KRATA

 

bluzka w kratkęKrata to bardzo odważny zestaw, ale tak samo jak przy motywie z paskami kierujemy się głownie dwoma rodzajami sylwetek, sylwetka z krągłościami oraz sylwetka chłopięca, bardzo szczupła.

 

Dla Pań, które posiadają kobiece zaokrąglenia idealny będzie motyw małej kratki, jest ona elegancka, a przy okazji odejmuje kilka dobrych centymetrów. Najlepiej używać kolorów ciemnych, które optycznie wyszczuplają sylwetkę. Jeśli, któraś z kobiet lubi kolory i chciałaby ubrać kolorową kratę, a ma nieco krągłości to polecamy zestawić ją z ciemną bluzką, lub wybrać połączenie różnobarwnej kraty na ciemnym materiale. Im krata jest mniejsza tym sylwetka będzie wyglądać korzystniej, dlatego można pokusić się o połączenie różnej wielkości kraty, lub tylko motywu kraty wkomponowanego w gładki materiał  w miejscu, które chcemy optycznie wyszczuplić, np. talii czy biuście.

 

Zasady tyczące się Pań ze szczupła sylwetką bądź chłopięca są zupełnie odwrotne. Wybrać należy dużą kratę w możliwie jak najbardziej jaskrawych kolorach. Można dzięki temu zabiegowi pozbyć się kilku centymetrów wzrostu oraz nieco powiększyć krągłości. Jeśli neonowe kolory są zbyt krzykliwe, można pokusić się o kratę w nieco ciemniejszym i stonowanym kolorze. Należy wtedy ożywić swój wizerunek chociażby jasnymi spodniami czy jasną lub kolorową bluzką. Trzymając się oczywiście tego, iż krata musi być duża.

 

Ciekawe propozycje odzieży z wykorzystaniem omówionych wzorów ma firma LOOKat - oferta Ekskluzywna.pl jest tutaj.

logo LOOKat