Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Podwiązka i czerwona bielizna - niezbędne akcesoria studniówkowe

Choć przesądów dotyczących studniówek jest całe zatrzęsienie, to tylko kilka z nich przetrwało próbę czasu. Jednym z takich nieśmiertelnych zwyczajów jest założenie na ten dzień czerwonej bielizny oraz zaopatrzenie się w odpowiednią podwiązkę. Ognista barwa, będąca synonimem namiętności i miłości, jak również władzy oraz życia najmocniej oddziałuje na psychikę i symbolizuje mocną osobowość, co w bezpośredni sposób przekłada się na zwiększoną pewność siebie, silną wolę oraz niezwykłą odwagę w pokonywaniu wszelkich trudności.

Jeżeli chodzi o bieliznę, prekursorkami sięgania po tego typu amulety stały się kobiety. Jednak w ostatnich latach moda ta zatacza coraz szersze kręgi także wśród młodych mężczyzn. Od dawna już zwykło się bowiem uważać, iż czerwona bielizna założona na studniówkę ma stać się swego rodzaju talizmanem na majaczącym w nieodległej już perspektywie egzaminie dojrzałości. Przesąd głosi, że majteczki wybrane na bal powinny zostać założone na lewą stronę. Według niektórych nieprane i użyte ponownie w trakcie matury (koniecznie na drugą, czyli prawidłową, prawą stronę) mają jeszcze większą "moc" i siłę sprawczą. Ewidentnie niehigieniczny aspekt tego zwyczaju przesądził o tym, iż rolę bonusowego amuletu z gracją i wdziękiem przejęła podwiązka - mały dodatek, który doskonale sprawdzi się w roli dyskretnego "wspomagania".

Oferta tego typu produktów co rusz zaskakuje intrygującymi detalami czy uroczymi wykończeniami, co dodatkowo wzmacnia ich siłę wyrazu i oddziaływania. W tym roku na szczególną uwagę zasługują podwiązki marki Julimex. Na pierwszy rzut oka klasyczne i banalne, ale po bliższym zapoznaniu się z nimi okazują się być nadzwyczaj ciekawymi i eleganckimi. Satynowe i szyfonowe falbanki, atłasowe wykończenia, kokardki, kwiatuszki, ozdobne perełki i cyrkonie, a nawet kunsztowny napis STUDNIÓWKA 2015 - wszystko to prezentuje się dziewczęco, a zarazem wytwornie.Taka sama powinna być też bielizna, przeznaczona na tę jedyną w swoim rodzaju okazję. Temu wyborowi warto poświęcić nieco więcej uwagi, bo o ile ten element garderoby niejako bezpośrednio generuje dobre fluidy dla dziewcząt, o tyle chłopcom większe szczęście przynosi bielizna podejrzana u swoich koleżanek. A że mężczyźni często i gęsto muszą sprostać stawianym im wyzwaniom, trzeba się liczyć z tym, że i w tej materii mogą odnieść małe zwycięstwo, a co za tym idzie dobrze jest zdecydować się na komplet, który nie tylko doda skrzydeł, ale i będzie po prostu ładny i atrakcyjny.


Sklep Ekskluzywna.pl spieszy więc z pomocą i ze swoim bogatym asortymentem, wśród którego każda młoda dama bez problemu znajdzie coś dla siebie - zarówno ta będąca zwolenniczką typowych rozwiązań, jak i miłośniczki nieszablonowych, a nawet awangardowych odsłon dobrze znanych fasonów. Damska bielizna i podwiązki dostępne są pod tym linkiem <KLIK>, natomiast dodatkowe akcesoria można obejrzeć tutaj.