Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Strój kąpielowy dopasowany do figury

Najlepszym sposobem na dobranie stroju kąpielowego do sylwetki jest kierowanie się wyglądem swojej figury. Możemy w łatwy sposób zatuszować niedoskonałości i uwydatnić wdzięki. Jaki więc strój kąpielowy wybrać do figury jabłka, gruszki czy klepsydry? 

Figura jabłko - jaki strój kąpielowy? 

Zacznijmy od figury jabłko, ponieważ jest ona jedną z najtrudniejszych do wystylizowania, mamy jednak kilka sprawdzonych trików. Panie o figurze jabłka najczęściej posiadają wystający brzuszek oraz obfity biust, a szczupłe nogi. Najlepszym więc rozwiązaniem będzie strój kąpielowy jednoczęściowy lub strój dwuczęściowy z wysokim stanem. Zachęcamy jednak do stroju jednoczęściowego, ponieważ w nim będziesz się czuć bardziej pewnie. Kostium może być ozdobiony różnymi wzorami, należy jednak unikać połączenia w poziome pasy, ponieważ one poszerzają naszą sylwetkę, lepiej zastosować pasy pionowe lub marszczenia na bokach talii, dzięki temu nasze ciało zostanie optycznie wyszczuplone. 

Sprawdź nasze stroje kąpielowe jednoczęściowe. 

Figura gruszka - jaki kostium kąpielowy? 

Panie o figurze gruszki posiadają zwykle szersze biodra oraz uda, a wąskie ramiona i mniejszy biust. Najlepszy strój kąpielowy do tego rodzaju sylwetki będzie uwydatniał i podkreślał górne części ciała, a maskował dolne. W tym przypadku warto wybrać staniki, które będą posiadały marszczenia, falbany u wszelkiego rodzaju wzoru, dół jednak powinien być stonowany, najlepiej w kolorze czarnym, ponieważ właśnie ten kolor optycznie wyszczupla. Dół powinien być jak najbardziej gładki bez zdobień i ozdobnych pasków. 

strój kąpielowystrój kąpielowy

Zobacz dwuczęściowe stroje kąpielowe z naszej oferty. 

Jaki strój kąpielowy dla klepsydry? 

W zasadzie figura klepsydry jest uznawana za najbardziej idealną, dlatego nie ma wytycznych co do rodzaju strojów kąpielowych, jest tu dowolność. Możemy więc, w zależności co chcemy podkreślić, dobierać stroje, jeśli zależy nam na podkreśleniu biustu, wybieramy stroje z falbanami, jeśli chcemy poszerzyć delikatnie uda możemy zdecydować się na stroje z wiązaniami u dołu. Panie o figurze klepsydra mogą nosić zarówno stroje jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe. 

Sprawdź stroje kąpielowe i wybierz idealny model dla siebie.