Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Bielizna termoaktywna na zimę i lato

Mróz może nas zaskoczyć w każdej chwili. Możemy się przed nim chronić na różne sposoby, ale najlepiej zacząć od odpowiedniej bielizny, która będzie skutecznie trzymać ciepło, ale jednocześnie będzie przewiewna. Najlepszym wyborem w tej kwestii będzie bielizna termoaktywna na zimę, którą znajdziesz w naszym sklepie. 

Bielizna termoaktywna a termiczna

Na wstępie wyjaśnijmy sobie pewną kwestię, to znaczy różnicę pomiędzy bielizną termiczną a termoaktywną. Najprościej mówiąc, bielizna termiczna ma za zadanie tylko utrzymać temperaturę. Oznacza to, że zazwyczaj jest nieco grubsza oraz wykonana z materiałów, które nie mają tak dobrej paroprzepuszczalności. Bielizna termoaktywna natomiast ma natomiast za zadanie zarówno chronić przed zimnem, jak i dbać o to, aby skóra mogła swobodnie oddychać. Bielizna termiczna bardziej nadaje się w przypadku sportów zimowych, a termoaktywna - podczas codziennych czynności czy treningu na świeżym powietrzu, np. biegów czy jazdy na rowerze. 

Figi

Czym charakteryzuje się bielizna termoaktywna damska?

Wybór odpowiedniego modelu bielizny termoaktywnej powinien być dopasowany do aktywności, którą chcemy uprawiać. Jeśli ma to być tylko wsparcie w czasie joggingu czy ćwiczeń na siłowni, w zupełności wystarczą bokserki lub figi termoaktywne. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Bielizna termoaktywna damska musi nie tylko utrzymywać odpowiednią temperaturę, ale przede wszystkich musi być komfortowa w użytkowaniu. Z tego powodu najlepiej wybrać modele bezszwowe z bawełny, która jest miękka i miła w dotyku. Dzięki temu sport to nie tylko zdrowie, ale również wygoda. 

Dla pań poza figami lub bokserkami rozwiązaniem może być również pełny strój termoaktywny, który nie tylko świetnie wygląda, ale i pozytywnie wpływa na utrzymanie ciepłoty na niemal całym ciele - idealnie nadaje się na zimowe wyjścia, np. w góry. Dzięki elastycznym, niezwykle wygodnym materiałom całość nosi się bardzo komfortowo. Odzież sportowa, taka jak termoaktywny damski komplet Orlovski jest dodatkowo pokryty jonami srebra, co zapobiega zatrzymywaniu nieprzyjemnych zapachów oraz wilgoci. Całość prezentuje się niezwykle efektownie, a jednocześnie jest bardzo efektywne podczas uprawiania sportu - sprawdź sama! 

strój termoaktywny

Bielizna termoaktywna na zimę dla mężczyzn

W przypadku mężczyzn najlepiej sprawdzają się bokserki termoaktywne wykonane z bawełny oraz domieszek elastanu i poliamidu, tak jak model Brubeck BX 00501A. Podwójna warstwa bawełny zapewnia nie tylko odpowiednią ochronę przed chłodem, ale i odprowadzanie wilgoci i odpowiednią przewiewność. Tego typu bielizna może być z powodzeniem używana podczas uprawiania sportów, jak i np. w ramach zimowych spacerów w mroźne dni. Dzięki temu łatwiej utrzymać w miarę stałą temperaturę i nie doprowadzić do przegrzania lub przechłodzenia. Ponadto bokserki termoaktywne są bezszwowe, co tylko podnosi komfort ich użytkowania. To właśnie tego oczekujemy najbardziej od bielizny do uprawiania sportu, która jednocześnie przylega dość ściśle do naszego ciała. 

bokserki męskie termoakywne