Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Moda męska na plaży - kąpielówki czy bokserki?

Bokserki, kąpielówki, a może bermudy? Chociaż do sezonu jeszcze daleko, warto już dziś rozważyć, co będziecie nosić podczas plażowego sezonu. Wybór wbrew pozorom jest całkiem spory!

Najpierw zrób remanent w szafie

Moda męska ma to do siebie, że nie zmienia się diametralnie co roku, jednak kąpielówki czy spodenki sprzed kilku lat raczej będą już nie na czasie. Wielu z nas nie jest do końca pewna, co tak naprawdę kryje się w szafie i czy męskie kąpielówki “dopiero co kupione” nie mają już ponad pół dekady. Sprawdź, a przekonasz się, że odświeżenie plażowej garderoby może okazać się konieczne!

I tu zaczyna się kłopot. Co najlepiej będzie na Tobie leżało podczas szaleństw nad wodą? Na jaki fason powinieneś zwrócić uwagę, a czego absolutnie nie powinieneś nosić? Sprawdź 4 podstawowe rodzaje strojów kąpielowych dla mężczyzn

Kąpielówki męskie

Typowe, klasyczne kąpielówki męskie wciąż nie wychodzą z mody. To wciąż najlepszy sposób dla panów, aby mogli złapać opaleniznę na jak największej powierzchni ciała. Do tego są wygodne w użytkowaniu i świetnie nadają się do pływania. Poza tym optycznie wydłużają nogi. Panowie mogą wprawdzie nie zwracać na to większej uwagi, ale sylwetka niższych mężczyzn w istocie zyskuje dzięki noszeniu kąpielówek. Część z nas może je jednak uznać za zbyt odkrywające i, co by nie mówić, przeznaczone dla świetnie zbudowanych mężczyzn. Panowie z dużym brzuszkiem nie wyglądają w nich korzystnie i raczej powinni sięgnąć po inny fason. Co ciekawe, dla panów którzy chcą dodatkowo wyeksponować swoje walory, mamy w ofercie specjalne kąpielówki push-up. 

kąpielówki męskie czarne

Męskie bokserki na plażę

Ten rodzaj stroju plażowego dla panów w gruncie rzeczy przypomina typowe bokserki. Ich materiał ściśle przylega do skóry i kończy się mniej więcej tam, gdzie “zaczynają się” nogi. Na pewno są bardzo komfortowe dla tych mężczyzn, którzy nie czują się zbyt swobodnie w typowych kąpielówkach. Bokserki kąpielowe nie leżą jednak najlepiej na niższych panach, ponieważ wizualnie “skracają” ich nogi. Poza tym tego bokserki na plażę dość znacząco uwydatniają pośladki właściciela. Ich zaletą jest także wszyta wewnątrz siateczka, która zapobiega przesuwaniu się bokserek w czasie pływania. 

bokserki kąpielowe na plażę

Szorty i bermudy

Jeśli jednak nie jesteście fanami obcisłego stroju na plażę, lepszym rozwiązaniem będą spodenki kąpielowe, które ze względu na długość można podzielić na szorty (bokserki męskie luźne) oraz bermudy. Nogawki tych pierwszych kończą się w połowie uda, a tych drugich - tuż nad kolanem. Co jest ich zaletą? Przede wszystkim są uniwersalne. Mogą służyć jako strój plażowy dla mężczyzn, ale ich design jest na tyle atrakcyjny i kolorowy, że w gruncie rzeczy można je ubrać w innych luźnych sytuacjach. Warto przy tym wybrać takie szorty lub bermudy, które mają wszytą wewnątrz siatkę. Pomaga ona utrzymać wszystko na swoim miejscu i nie zmusza do dokupowania dodatkowych kąpielówek pod spód. Bermudy sprawdzą się w wypadku praktycznie każdej sylwetki, szortów natomiast nie poleca się panom, którzy mają bardzo szerokie uda. Materiał może się wówczas nieatrakcyjnie podwijać lub po prostu pęknąć. 

spodenki męskie

Z racji tego, że zarówno szorty, jak i bermudy są luźne, niespecjalnie nadają się do intensywnego pływania (szczególnie te drugie). Ich nasiąknięty wodą materiał hamuje pływacza i raczej utrudnia ruchy, niż je ułatwia.