Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

PORADNIK DLA MAM - Jakie majtki nosić po porodzie?

figi ciążoweW naszej ofercie znajduje się kilku producentów doceniających ważność tego wyjątkowego stanu w życiu kobiety. Proponujemy figi marki Alles, LUPO Line, czy Mitex.

 

Trudno polemizowac co jest ważniejsze dla młodej mamy -  majtki, czy biustonosz. W tym wpisie skupimy sie na figach, bo to one obok szortów wydają się być typami bielizny najbardziej przydatnymi i komfortowymi.

 

W przypadku porodu naturalnego

 

Po każdego rodzaju porodzie nosi sie wkładki higieniczne. Poród siłami natury, szczególnie ten z rozcięciem kroku, będzie wymagał w okresie połogu zwrócenia szczególnej uwagi na bieliznę bez szwów miedzy nogami. Nie zawsze tak jest, ale są spotykane  fasony majtek, które poprzecznie lub wzdłuz mają dośc grube, wypukłe szwy - tego panie powinny unikać. 

 

majtki ciążoweDla mam po cesarskim cięciu

 

majtki ozdobne dla ciężarnej

Współcześnie cięcie wykonywane jest w formie "uśmiechu" na podbrzuchu - pod brzuchem półokrągła linia. Nisko skrojone majtki najczęściej właśnie w tym miejscu mają gumkę - one będą szalenie podrazniać ranę, która powinna sie swobodnie goić. Póki brzuch sie nie wciągnie polecamy te same majtki (pod warunkiem, że sięgaja pasa lub wyżej), co noszone były w okresie ciąży. Nie musimy mówić jak ważna jest zdrowa oddychająca tkanina. Niektóre firmy szyją bieliznę z dzianin o właściwościach antybakteryjnych. Podobnie odradzamy majtki z ozdobnym obszyciem, koronkowymi wstawkami - one też nie sa korzystne dla rany.

 

Wysokie majtki z pasem poporodowym

 

majtki na brzuch ciążowy

Opinie o pasach poporodowych są bardzo różne. Nie jesteśmy specjalistami w tym zakresie i pod zwględem zdrowotnym nie będziemy się wypowiadać. Tego typu bielizna ma najwiekszy atut - estetyka sylwetki. Sugerujemy takie majtki na okazje. Jesli w połogu mamy jakąś ważna uroczystość i kobieta chciałaby ładnie wyglądać. Pamiętajmy, że macica obkurcza sie powodując upławy. Natura wciagnie brzuch za nas, każdy dodatkowy ścisk wywoła dyskomfort.

 

majtki na pół brzuchaNasze Klientki najczęściej wybierają klasyczne bawełniane figi. Mają świadomośc mozliwości zniszczenia ich. Kilkukrotnie opowiadano nam o tym, jak ulubione majtki po okresie połogu, choc bardzo wygodne i ubogie w ozdoby, nie nadawały się do używania...

 

Nasza pełna oferta dla mam jest tutaj.