Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Stroje kąpielowe dla dzieci o czym pamiętać?

Wybór stroju kąpielowego dla dziecka spoczywa na nas rodzicach. Nie jest to łatwy wybór, ponieważ pragniemy, by nasze pociechy czuły się wygodnie oraz aby cieszyły się z możliwości założenia stroju kąpielowego na plaży czy na basenie. Pamiętaj, że przy wyborze stroju najważniejsze jest zadbanie o dobry jakościowo materiał, to on pozwoli dziecku na swobodne poruszanie się czy pływanie. 

Najważniejszym czynnikiem podczas wyboru powinien być również wiek Twojego dziecka, będzie on miał wpływ na to, czy strój się spodoba, jeśli szukasz kostiumu dla małej 5 letniej dziewczynki lepiej postawić na efektowne zdobienia lub nawet nadruk na stroju, z kolei dziewczynka w wieku 13 lat może już potrzebować bardziej stonowanego zestawu, a być może wstydzi się jeszcze swojego ciała i wolałaby strój kąpielowy jednoczęściowy. Wiek jest bardzo ważny podczas wyboru kostiumów dla dzieci, jak wiemy jeśli dziecku strój się nie spodoba to prawdopodobnie nie będzie go w ogóle nosić, a po co wydawać w takim przypadku pieniądze? Wiek jest również istotny pod kątem wykonania i materiału dla małego dziecka do lat 5 czy nawet 6 powinniśmy wybierać stroje piankowe, są to stroje które chronią dzieci przed zimnem, nie chcemy przecież by po basenie dziecko chorowało. 

stroje kąpielowe dla dziecistroje kąpielowe dla dzieci

Bardzo ważna podczas opalania czy zabawy na słońcu jest ochrona przed słońcem, dlatego zalecamy by każdy rodzić dwa razy upewnił się czy dziecko oby na pewno jest posmarowane filtrem UV. Poparzenie słoneczne może powodować gorączkę a nawet wymioty, nie chcemy również aby nasze dziecko cierpiało z powodu oparzeń skóry, zalecamy na plażę parasol lub osłonkę w postaci nawet namiotu - często można zauważyć, że rodzice w ten sposób chronią dzieci przed słońcem na basenie. 

Pamiętaj, by o preferencje co do kolorystyki zapytać swoje dziecko, będzie się cieszyło jeszcze bardziej z możliwości noszenia swojego ulubionego koloru lub bohatera z bajki na swoim ciele. Zachęcamy do sprawdzenia strojów kąpielowych dla dziewczynek lub chłopców