Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Rodzaje biustonoszy - co powinnaś wiedzieć?

Dobór właściwego rozmiaru biustonosza jest ważny, ale duże znaczenie ma również jego krój. Powinnaś go dopasować do swoich kształtów oraz kondycji piersi. Weź pod uwagę również noszone ubranie, aby nie był pod nim widoczny. Dobrze dobrany spowoduje, że będziesz emanować pewnością siebie i seksapilem. Przedstawiamy rodzaje staników spełniające różne potrzeby.

Biustonosze pełne i półpełne – czym się różnią?

Biustonosze pełne (ang. full cup) to fasony zabudowane, które zakrywają całe piersi. Skutecznie podtrzymują biust i nadają piersiom zaokrąglony kształt. Stanowią doskonałe rozwiązanie po zakończeniu karmienia piersią lub w przypadku utraty jędrności. Modele typu Full Cup Micaela lub Ava Crystal Full Cup 1397 świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Dość szerokie ramiączka gwarantują komfort noszenia. Nie wkładaj jednak strojów z mocno wyciętym dekoltem, ponieważ wysoka zabudowa będzie nieestetycznie wystawać.

Biustonosz Gaia

Kolejne rodzaje biustonoszy to wersje półpełne, czyli niskozabudowane (ang. half-cup), które odsłaniają górne fragmenty piersi. Mają uniwersalny charakter i cieszą się dużą popularnością, ponieważ dobrze wyglądają również z nieco głębszym dekoltem, np. karo. Wyróżniają się obniżonym mostkiem i górną linią krawędzi zbliżoną do poziomej. Możesz wybierać pomiędzy wersją miękką i usztywnioną.

Staniki push-up, bardotki i balkonetki – sposoby na wyeksponowanie biustu

Biustonosze push-up wypychają piersi do góry i sprawiają, że wydają się pełniejsze oraz krąglejsze. Opierają się na konstrukcji z wkładkami umieszczonymi w kieszonkach wewnątrz miseczek. Nawet mały biust zyskuje wydatny kształt, o czym możesz się przekonać, wybierając m.in. Vena VB 1339 lub Kinga PU 589 Dolly. Push-up rewelacyjnie zbiera biust do środka. We wkładki mogą być wyposażone różne typy biustonoszy, a wśród nich są bardotki i balkonetki.

Stanik Kinga

Bardotki i balkonetki są do siebie podobne, a przez to często brane za jeden rodzaj stanika. Charakteryzują się poziomą linią górnej krawędzi i możesz je wkładać do wielu sukienek lub bluzek z dekoltem. Różnica polega przede wszystkim na tym, że balkonetka jest bardziej zabudowana. Nazwa bardotka pochodzi od nazwiska miłośniczki staników tego typu, Brigitte Bardot. Pozwala na głębsze dekolty niż balkonetka. Bardotki, takie jak Kinga PU 578, są stworzone dla wszystkich pań, ale przede wszystkim dla właścicielek małych i średnich biustów. Balkonetki są stworzone głównie dla posiadaczek średnich i dużych piersi, czego przykładem jest model Gorsenia K 321 Romina. W obu krojach biustonosza możesz odpiąć ramiączka.

Specjalne biustonosze do głębokich dekoltów

Na rynku są dostępne różnorodne rodzaje staników, które spełniają specjalne funkcje. Na wyjątkowe okazje prawdopodobnie najchętniej wybierasz sukienki z głębokimi dekoltami. W wielu przypadkach sprawdzi się bardotka, ale do dekoltów w szpic potrzebujesz biustonosza z niskim mostkiem, czyli modelu typu plunge.

Stanik Gorsenia

Gorsenia G 025 i podobne wersje umożliwią ci włożenie sukienki koktajlowej z wyraźnie zaznaczonym dekoltem o kształcie litery V. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym usztywnianym miseczkom push-up uwydatnisz ponętny kształt piersi.