Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

PORADNIK: Domowa depilacja od A do Z

Żyjemy w takich czasach, kiedy włosy na częściach ciała innych niż głowa wyglądają nieestetycznie i kojarzą się z brakiem higieny. Zwłaszcza latem powinniśmy więc walczyć z nimi zaciekle i bez litości, a ponadto dbać o to, aby po ich pozbyciu się skóra była gładka i pozbawiona nieładnych kropeczek.
 

Podstawową i ciągle najbardziej popularną metodą depilacji są jednorazowe maszynki. Najlepiej zainwestować w dobre jakościowo produkty, z wymiennymi wkładami o owalnych kształtach, które umożliwiają łatwe i bezpieczne przesuwanie ostrzy po skórze, nawet w trudno dostępnych miejscach.
 

Plusem takiego golenia jest szybkość i łatwa dostępność. Minusem – mała efektywność. Maszynka usuwa bowiem włosy ucinając je tuż przy powierzchni skóry, w związku z czym odrastają one dość szybko, czasami nawet po 1 dniu. Dobrym dodatkiem do zwykłych maszynek będą specjalne kremy oraz pianki do depilacji, często posiadające w swoim składzie wyciągi z naturalnych roślin, dzięki czemu skóra będzie nawilżona, a podrażnienia zostaną złagodzone.

Kolejnym domowym sposobem na usunięcie zbędnego owłosienia jest wosk. Producenci sprzedają takie produkty w zestawach z packami do rozprowadzania specyfiku, w formie wygodnych  plastrów lub wkładów do specjalnych podgrzewanych elektrycznie tubek. Wszystko to pozwala na wyrywanie włosów wraz z cebulkami – odrastają więc one dopiero po 3-4 tygodniach.
 
Podobnie działają depilatory elektryczne, których ogromny wybór – od tych standardowych po odporne na wodę i wyposażone w specjalne chłodzące nakładki – sprawi, że naprawdę każda kobieta bez problemów wybierze model pod wieloma względami dopasowany do jej potrzeb.
 

Jednak oprócz metod na pozbywanie się włosków, warto znaleźć coś, co pozwoli spowolnić proces ich odrastania. Preparaty po depilacji cieszą się coraz większą popularnością. W ich skład wchodzą specjalne składniki, które osłabiają cebulki włosa tak, aby wyrastające z nich włosy były cieńsze i delikatniejsze, a co za tym idzie mniej widoczne i łatwiejsze do ponownego usunięcia.

W naszym sklepie Ekskluzywna.pl znajdziecie Państwo bogatą ofertę luksusowych produktów do pielęgnacji ciała, w tym również po depilacji nóg.