Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Jak dobrać stanik do typu biustu?

Wielokrotnie pisaliśmy na naszym blogu o tym, jak prawidłowo dobrać stanik; jak określić rozmiar miseczki i obwód; podpowiadaliśmy, jakie konstrukcje sprawdzą się przy konkretnych ciuchach i wyjściowych kreacjach, ale jakoś nie przyszło nam do głowy, żeby stworzyć artykuł na temat tego, jak dobrać stanik do typu biustu. A przecież to jest kwestia zasadnicza. Na nic bowiem idealnie ustalony obwód i miseczka, kiedy upatrzony fason nie będzie odpowiedni dla kształtu naszych piersi. Dlatego dzisiaj zapraszamy was na mini – poradnik, pt.: „Stanik, a typ biustu”.
Najłatwiej mają oczywiście panie z małymi czy wręcz drobnymi piersiami. Mogą one do woli przebierać we wzorach, konstrukcjach i kolorach. W końcu większość biustonoszy dostępna jest w najpopularniejszych rozmiarach mniej więcej od 65A do 85C. Jednak mimo to paniom z małym biustem szczególnie poleca się miękkie koronkowe staniki lub modne od kilku już sezonów braletki. Tego rodzaju subtelne modele przyciągają wzrok i dają się bardzo łatwo wyeksponować, a ponadto idealnie wpisują się w panujący obecnie trend na naturalność, ponieważ nie posiadają żadnych usztywnień ani dodatkowych wypełnień. W końcu małe piersi są piękne same w sobie i nie potrzebują sztucznego, choćby tylko wizualnego powiększania.


Gaia 842 Brenda biustonoszLupoline 1976 top biustonoszGorteks Mila/B2 biustonosz


Dla przeciwwagi, kobietom z dużym biustem (miseczki D+) poleca się staniki z pełnymi, głębokimi, ale miękkimi miseczkami. W przypadku sporych piersi należy też zwracać uwagę na dobre dopasowanie obwodu stanika pod biustem. Obwód i fiszbiny muszą bowiem doskonale przylegać do ciała. Inaczej nici z solidnego podtrzymania i komfortowego użytkowania.


Gorsenia Blue Tatoo K486 biustonoszNipplex Rachel Soft biustonoszGorsenia Aster K459 biustonosz


Panie z niesymetrycznymi piersiami powinny sięgać po biustonosze typu bustier czy też – mówiąc po naszemu – po półgorsety. Połączenie klasycznego stanika i gorsetu uzupełnione o usztywniane miseczki sprawdzi się tutaj wyśmienicie. Należy jedynie pamiętać o tym, aby zawsze dobierać rozmiar do większej piersi. Jeśli zaś różnica w wielkości piersi jest znaczna to można użyć specjalnej wkładki, którą umieszcza się w miseczce z mniejszą piersią.


Biustonosz typu soft w wersji longCzerwony biustonosz Ava 1396


Kobiety posiadające pełne, symetryczne i nie rozstawione zbyt szeroko piersi śmiało mogą kupować biustonosze typu balconette bo nisko zabudowane balkonetki fenomenalnie podkreślają ten niemalże wymarzony kształt biustu.


Nipplex Penelope BiustonoszKinga pu 578 mia czarny biustonoszNipplex Ewa biustonosz


Natomiast szeroko rozstawione piersi, pomiędzy którymi jest duża przerwa wymagają konstrukcji, która dobrze je zbierze i podtrzyma. Takiemu zadaniu sprostają biustonosze plunge, czyli takie z małym zabudowaniem między miseczkami. Tego rodzaju staniki są też idealne do głębokich dekoltów.


Henderson Ladies Delis 36121 Czarny biustonoszAva 1605 ruby biustonosz

Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie te fasony bez trudu odnajdziecie w naszym sklepie internetowym Ekskluzywna.pl pod linkiem:
BIUSTONOSZE DAMSKIE