Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Jak ubrać się na ślub cywilny?

Śluby cywilne są zdecydowanie skromniejszymi i bardziej intymnymi uroczystościami w porównaniu do ślubów kościelnych połączonych z tradycyjnymi polskimi weselami. Dlatego też oprawy jednych i drugich znacznie się od siebie różnią. Kontrasty dotyczą także strojów, zarówno państwa młodych (w szczególności panny młodej), jak i gości. Śluby kościelne oraz wszystkie wydarzenia im towarzyszące są efektowniejsze, pełne przepychu i blichtru. Z kolei śluby cywilne charakteryzują się swego rodzaju kameralnością, a jeśli ktoś chce się tu czymś wyróżnić to zwykle stawia na oryginalność, zaskoczenie, a nie na strojność i zbytek.
Na te pierwsze ubieramy więc zazwyczaj kreacje bogate, „księżniczkowe”: długie suknie albo kobiece midi z ozdobnymi detalami. Natomiast „cywilniaki” nie wymagają od nas aż tyle. Tutaj możemy spokojnie postawić na styl. A ze stylem od razu kojarzy nam się klasyczna mała czarna.


Makadamia M295 sukienka Ennywear 230023 sukienka Makadamia M315 sukienka


I naprawdę uważamy, że taka sukienka odnajdzie się w tej okazji wspaniale. Nieważne, czy postawimy na mniej czy bardziej wyszukany krój – mała czarna zawsze da radę. Jednak jeżeli twoim zdaniem tego typu wybór może się okazać nazbyt surowy, poważny, a wręcz pogrzebowy to podpowiadamy, że wystarczy kilka dodatków, aby uczynić go piękną wieczorową kreacją. Mało tego, kupując taką stylową czarną sukienkę nabywasz rzecz ze wszech miar elegancką i uniwersalną. Z powodzeniem będziesz ją więc mogła nosić także na innych uroczystościach, a nawet na co dzień.
No dobrze, ale co zrobić, aby mała czarna prezentowała się na ślubie cywilnym weselej i bardziej widowiskowo? Trzeba dodać trochę błysku. Najlepiej takiego barokowego albo orientalnego.
Barokowy look osiągniemy wtedy, kiedy zwykłą-niezwykłą małą czarną o fasonie przylegającym do ciała okrasimy krótkim płaszczem lub przedłużonym żakietem z ozdobnym deseniem. Do tego koniecznie trzeba dołożyć pełne przepychu: torebkę i pasek. Biżuteria powinna być zaś skromna. No i podstawowa sprawa – wysokie szpilki. Bez nich ani rusz.
Look orientalny uzyskamy natomiast wtedy, gdy do małej czarnej dodamy ozdobny żakiet w charakterystyczne dla Bliskiego albo Dalekiego Wschodu wzory. Do tego dołącz bogatą biżuterię, np. kolię czy bransolety (im większe, tym lepsze) oraz buty – płaskie, jeśli stylistycznie chcesz „zahaczyć” o retro; szpilki – jeśli chcesz wyglądać superelegancko.
Jeżeli w żaden sposób nie widzisz małej czarnej w roli outfitu na ślub cywilny to postaw na jej kolorowe odpowiedniki z nutką nowoczesnych detali. Czerwień, butelkowa zieleń, chaber, fiolet, pastele, klasyczne fasony i oryginalne akcenty w postaci transparentnych wstawek, biżuteryjnych drobiazgów, kokieteryjnych falban czy uwodzicielskich frędzelków też dadzą radę. I też posłużą ci przynajmniej kilka sezonów.


Makadamia M363 sukienkaEnnywear 250049 sukienkaMakadamia M378 sukienka

Makadamia M400 sukienkaFigl M550 sukienkaFigl M566 sukienka

To co, może rozejrzysz się za takimi propozycjami w naszym sklepie internetowym Ekskluzywna.pl?
Wszystkie godne uwagi modele czekają pod linkiem:
SUKIENKI DAMSKIE NA RÓŻNE OKAZJE