Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Jak konturować twarz?

Wydaje się, że o konturowaniu oraz o wizualnym modelowaniu twarzy za pomocą specjalistycznych kosmetyków powiedziano już wszystko. Tymczasem gros kobiet nadal nie do końca wie, o co tu tak naprawdę chodzi. Postanowiliśmy więc rozwiać ostatecznie wszelkie wątpliwości w tej kwestii i dzisiaj przychodzimy do was z mini poradnikiem dotyczącym właśnie konturowania twarzy.

 
 
Real Techniques Bold Metals Collection 100 Arched Powder Brush (W) pędzel do pudruKonturowanie twarzy jest jednym z najsilniejszych trendów nowoczesnego makijażu.Opanowanie tej wbrew pozorom trudnej sztuki pozwala nam więc być en vogue. Ale warto nauczyć się tej techniki także dlatego, że przy pomocy umiejętnie nałożonych kosmetyków, w tym wypadku bronzera i rozświetlacza, możemy łatwo zakamuflować ewentualne mankamenty naszej buzi, a nawet możemy wizualnie skorygować jej rysy. Twarz nie jest bowiem płaskim obrazem, ale jest czymś na kształt bryły. Bryłę tę można dowolnie „rzeźbić” – światłem, cieniem i kolorem. Ogólne zasady tego rzeźbienia są następujące.

 
Estee Lauder Bronze Goddess Powder Bronzer (W) puder brązujący w kamieniu 04 Deep 21gKonturowanie zaczynamy od aplikacji bronzera. Należy go nałożyć przy linii włosów, wzdłuż linii żuchwy, po bokach nosa, na brodzie oraz pod kośćmi policzkowymi. Dzięki temu wydobędziemy rysy twarzy i zapewnimy jej zdrowszy wygląd. Pamiętajcie jednak o tym, że bronzer musi być dobrany do tonacji naszej skóry. (Przygodę z konturowaniem najlepiej jest rozpoczynać od jaśniejszego odcienia kosmetyku. Na ciemniejsze przyjdzie czas, kiedy nabierzemy wprawy.) Generalnie jest takie wskazanie, aby cały proces konturowania zaczynać właśnie od jaśniejszego odcienia bronzera. Taki kosmetyk daje najbardziej naturalny i nieprzerysowany efekt, a w razie potrzeby łatwo można go wzmocnić ciemniejszym odcieniem, np. przy makijażu wieczorowym.

 
Po bronzerze przychodzi pora na rozświetlacz. Ten pierwszy nadaje naszej twarzy swoistą głębię, dlatego ten drugi musi dla równowagi rozjaśnić i uwypuklić jej niektóre partie, zwłaszcza te centralne. Najpierw na środek czoła oraz na okolice pod oczami kładziemy jasny, matowy puder (opcjonalnie korektor lub jaśniejszy odcień podkładu). Następnie aplikujemy rozświetlacz: na szczyty kości policzkowych, na grzbiet nosa, nad ustami, na tzw. łuk Kupidyna (miejsce połączenia górnej wargi z mniej lub bardziej wydatnym "wcięciem" pośrodku) oraz na wewnętrzne kąciki oczu. I już.

 
Shiseido Translucent Pressed Powder (W) puder prasowany transparentny 7gWarto pamiętać o tym, że efekty konturowania będą lepsze, jeśli wcześniej odpowiednio przygotujemy skórę. Na samym początku należy nałożyć bazę, która przedłuży trwałość makijażu, wyrówna powierzchnię skóry i zwyczajnie sprawi, że samo konturowanie będzie łatwiejsze i szybsze. Potem musimy użyć właściwego podkładu: dla skóry suchej najlepszy będzie ten rozświetlający i nawilżający, a dla tłustej i mieszanej – matujący o przedłużonym działaniu. Następnie przy pomocy rozświetlającego korektora maskujemy ewentualne cienie pod oczami, a później utrwalamy całość poprzez użycie transparentnego pudru.
I voilá! Konturowanie zrobione.

 Natomiast już na sam koniec tego artykułu sklep internetowy Ekskluzywna.pl serdecznie zaprasza do zaopatrzenia się u nas w produkty niezbędne do praktyki i ćwiczeń.