Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Jak dobrać stanik?

Wybór idealnego biustonosza nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony zewsząd jesteśmy atakowani przez „jedyne słuszne” poradniki brafitterskie, które podchodzą do tego zagadnienia dość restrykcyjnie i wymagają spełnienia mnóstwa szczegółowych warunków, bez których kupno doskonałego stanika jest po prostu niemożliwe. Z drugiej strony ogromna liczba pań nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że dobrze dobrany biustonosz jest największym sprzymierzeńcem kobiety: odciąża kręgosłup, wizualnie poprawia sylwetkę, optycznie odejmuje parę kilogramów i skutecznie zapobiega nieestetycznemu obwisaniu piersi oraz utracie jędrności skóry. Warto więc zrozumieć, raz na zawsze, że chcąc znaleźć wymarzony stanik nie trzeba iść do sklepu z profesjonalnym poradnikiem brafiterskim pod pachą. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych czynnościach, które – jeśli tylko wykona się je rzetelnie i prawidłowo – zagwarantują 100% powodzenie misji, pt. „Jak dobrać idealny biustonosz?”.

 Gaia 771 Wilma biustonoszGorsenia K408 Coco biustonoszGorsenia K418 Sapphire Sky biustonosz

Zanim rozpoczniesz swe poszukiwania, ustal dwa kluczowe wymiary: obwód pod biustem oraz obwód samego biustu.

 Obwód pod biustem należy mierzyć bardzo ściśle, na pełnym wydechu. Od otrzymanego wyniku trzeba odjąć 5 cm, a następnie zaokrąglić ostateczną liczbę w dół. Przykładowo, jeśli pod biustem masz 78 cm, to od 78 cm odejmujesz 5 cm; 78 – 5 = 73. Po zaokrągleniu 73 w dół otrzymujesz liczbę 70, a więc twój obwód pod biustem wynosi 70 cm.

 Z kolei obwód w biuście mierzymy dość luźno. Najlepiej, kiedy robimy to nago albo w miękkim staniku bez żadnych wypełnień. Rozmiar miseczki określa się poprzez odnalezienie w tabeli rozmiarów miejsca „przecięcia się” obwodu pod biustem oraz obwodu w biuście. Pamiętajcie jednak o tym, że tabele rozmiarowe poszczególnych producentów mogą się od siebie różnić, czasami znacznie. Dlatego, kiedy znacie już swoje dokładne wymiary to zawsze porównujcie je z tabelami wybranej marki. To wam pozwoli uniknąć przykrych rozczarowań i stresów związanych ze zwrotem towaru.

 Jak wynika z powyższych wskazówek – stanik powinien być bardzo dobrze dopasowany w obwodzie, ponieważ to właśnie obwód podtrzymuje większość ciężaru piersi. Przy odpowiednio dobranym biustonoszu, gdy zsuniemy ramiączka to piersi pozostaną w niemalże niezmienionym miejscu. Mogą jedynie lekko opaść, ale będzie to prawie niewidoczne. Natomiast, gdy obwód jest za luźny to zsunięcie ramiączek sprawi, że stanik podjedzie do góry na plecach, a piersi będą „uciekały” dołem albo będą smętnie zwisały. Wbrew pozorom skracanie ramiączek nie uratuje tu sytuacji. Może co najwyżej spowodować bolesne odgniecenia na ramionach.

 A skoro już mowa o ramiączkach to pamiętajcie, że one też muszą być dobrze dopasowane. Nie mogą się wbijać w ciało; nie mogą być za krótkie bo wtedy za wysoko podnoszą biust, a do tego ciągną w górę obwód stanika na plecach, no i nie mogą też być za długie bo w takim przypadku miseczkom grożą nieestetyczne marszczenia w ich górnej części, a samym piersiom – smętne zwisanie w towarzystwie równie smętnych zsuwających się ramiączek.

 Na koniec wrócimy jeszcze do kwestii miseczek. Prawidłowo dobrana miska obejmuje całą pierś, jej górna krawędź przylega do piersi, a zewnętrzna część fiszbiny celuje mniej więcej w środek pachy. Jeśli fiszbiny przecinają pierś w którymkolwiek miejscu, a nadmiar piersi wystaje ponad górną krawędź miseczki to znak, że miska powinna być większa. Z kolei jeżeli górna krawędź miseczki nie przylega do piersi, tkanina się nieładnie marszczy, a same piersi nie są w stanie wypełnić całej miseczki – pora na mniejszy rozmiar.
 
Podsumowując: jak dobrać idealny biustonosz? W tej materii liczą się 3 główne parametry:1. Obwód pod biustem.

2. Obwód w biuście.

3. Ramiączka.

 Reszta to już praktyka, która – jak wiadomo – czyni mistrza. Dokładne pomiary i duża dawka cierpliwości na pewno zaowocują udanymi zakupami, na które jak zawsze zaprasza nasz sklep internetowy Ekskluzywna.pl.

 Bogaty asortyment staników czeka na was pod linkiem:

 

BIUSTONOSZE DAMSKIE