Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Perfumy z duszą

Schyłek jesieni to idealny moment na to, aby w pełni rozsmakować się w wyrazistych perfumach. Lekkie kompozycje schowajmy do szafek, niech poczekają do wiosny. Teraz zajmijmy się zapachami największego kalibru.
W zalewie różnorodnych nowości ciężko jest wybrać coś, co spełniałoby szereg naszych wymagań. A większość z nas ma ich wiele. Do tego są one jasno sprecyzowane. Inna sprawa, że kolejne premiery często gęsto zawodzą oczekiwania miłośników sztuki perfumeryjnej. I nie zawsze chodzi o samą kompozycję. Problemem bywają, np. projekcja i trwałość. Żeby więc uniknąć niemiłych rozczarowań postanowiliśmy przypomnieć wam kilka perfum z serii tzw. killerów, wobec których nikt nie pozostaje obojętny. Oto one.
1. Kenzo, Jungle

Zapach – kontrowersja. Nieustająca. To kompozycja niesamowicie charakterystyczna, wyjątkowo trwała i mocna. Jej ciepło potrafi być lekko duszące, dlatego polecamy ją nosić w naprawdę chłodne dni. Jedno jest pewne – kogo „Słoń” pokocha, temu odwdzięczy się niepowtarzalnymi olfaktorycznymi doznaniami.
2. Chanel, Coco (EDP)


Legenda powstała w 1984 roku. Należy ona do grupy orientalno-kwiatowych zapachów. Coco jest ciepła i zmysłowa, ale na pewno nie skromna i powściągliwa. Te perfumy są eleganckie, klasyczne i ponadczasowe. Idealne do wieczorowej sukni.

3. Dior, Addict
Długotrwały i jedwabisty zapach zamknięty w luksusowym błękitnym flakonie. Są to jedne z najchętniej kupowanych perfum marki Dior. Obezwładniająca wanilia tylko dla odważnych.

4. Calvin Klein, Obsession
Niepozorna, wręcz toporna butelka, ale zapach – piękny. Bezpośredni, zmysłowy, odrobinę prowokacyjny. Dla silnych i pełnych namiętności kobiet – pozycja obowiązkowa.

5. Thierry Mugler, Alien (EDP)
Zniewalający i upajający jaśmin, który – niestety – potrafi być migrenogenny. Jedno trzeba przyznać – to perfumy nietuzinkowe, a nawet kultowe. Nie wypada ich nie znać.

6. Cartier, Must de Cartier
Zjawiskowy przyprawowiec dla wytrawnych koneserek. Wymagający, ale bezapelacyjnie wart każdej poświęconej mu chwili. Kompozycja w starym dobrym stylu.

7. Thierry Mugler, Angel

 
Unikatowa słodycz pełna kontrastów. Nieszablonowa, zaskakująca, ale na pewno pociągająca. Musisz spróbować.
Wszystkie te zapachy albo się kocha, albo nienawidzi. I wszystkie znajdziecie w naszym sklepie internetowym Ekskluzywna.pl.