Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Kosmetyki i perfumy Elizabeth Arden

Każda z nas pragnie być piękna i zadbana. Każda z nas chciałaby zaznać na swej skórze choć odrobiny luksusowej pielęgnacji. Jednocześnie „zwykłe” kobiety niemal w ogóle nie zwracają się w stronę ekskluzywnych perfum czy kosmetyków, bo te wydają się być poza ich zasięgiem, zwłaszcza finansowym. Jednak gdyby chcieć dokładniej zgłębić temat to większość tych powściągliwych pań przekonałaby się, że oprócz piekielnie drogich firm na rynku istnieje też kilka solidnych marek, które oferują swoim klientkom luksus w przystępnej cenie. Jednym z takich producentów jest Elizabeth Arden.

 
 

Ta amerykańska marka perfum i kosmetyków została zarejestrowana w 1910 roku. Jej założycielką była kanadyjsko-amerykańska businesswoman, Florence Nightingale Graham, która handlowała pod pseudonimem Elizabeth Arden. Swój pierwszy firmowy salon Florence otworzyła na słynnej Piątej Alei (5th Avenue) w Nowym Jorku. Nie sposób pominąć milczeniem faktu, iż w tamtych czasach kobieta prowadząca własną działalność gospodarczą była postrzegana jako niepoważna, wręcz egzotyczna ciekawostka. Tymczasem pomimo niesprzyjających okoliczności kulturowo-społecznych, Nightingale stała się cenionym doradcą w dziedzinie urody, zagorzałą obrończynią praw kobiet, niesamowitą inspiracją dla dziewczyn na całym globie oraz jedną z pierwszych kobiet, które pojawiły się na okładce „Time’a”.


 

W trakcie II Wojny Światowej marka produkowała kosmetyki dla kobiet służących w wojsku. Zdaniem Arden, nawet w tak trudnych warunkach nie wolno było bowiem zapominać o pielęgnacji. Brzmi być może niedorzecznie, ale trzeba pamiętać o tym, że Elizabeth Arden była znana ze swego holistycznego podejścia do kwestii urody i już w latach 20. XX wieku apelowała do pań o to, aby odpowiednio nawilżały skórę, aby unikały zbyt częstego przebywania na słońcu i żeby … ćwiczyły jogę (!). Jak się okazało – w tym szaleństwie była metoda.


 

Amerykańska firma pod banderą nietuzinkowej szefowej wiodła prym w wielu dziedzinach. Marka Arden była na przykład jedną z pierwszych, które w przemyśle kosmetycznym wykorzystywały innowacje naukowe. Florence Nightingale Graham była bowiem przekonana, że całe to „dbanie o urodę” wcale nie polega na nakładaniu podkładu na buzię, ale na mądrej symbiozie nauki i przyrody. Właśnie dlatego kosmetyki Elizabeth Arden nie tylko maskują niedoskonałości naszej skóry, lecz również korzystnie na nią wpływają.

 
 

Niekwestionowanymi hitami marki od lat pozostają: Eight Hour Cream, który chroni i leczy suchą, popękaną i podrażnioną skórę; oraz perfumy 5th Avenue – synonim sukcesu, wyrafinowania, klasy i stylu.
Elizabeth Arden Eight Hour Cream Skin Protectant (W) krem ochronny do twarzy 50ml Elizabeth Arden 5th Avenue (W) edp 125ml
Zarówno te, jak i wiele innych produktów amerykańskiej firmy znajdziecie w naszym sklepie internetowym Ekskluzywna.pl.

 

Jeżeli więc pragniecie wejść do świata pięknych i pewnych siebie kobiet – zapraszamy tutaj: ELIZABETH ARDEN