Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

PORADNIK ODZIEŻ - Jak się wyszczuplić ubraniem?

majtki korygujące

Główna zasada to ukrywanie wad, a podkreślanie zalet. Często kobiety nie wiedzą jak tego dokonać i zamiast podkreślić swoje zalety to tuszują je razem z wadami wielkimi, luźnymi ubraniami. Jednak jest to bardzo proste. Należy tylko wycisnąć maksimum ze swoich atutów, którymi może być wąska talia, ładne piersi, a ukryć niedoskonałości takie jak zbyt obszerne biodra, czy grube uda.

sukienka korygującaBielizna to najbardziej korygująca część garderoby. To właśnie dzięki niej można odjąć parę centymetrów w niepożądanych częściach ciała, a dodać tam gdzie ich brakuje. Bielizna, która jest dobrze dobrana pięknie modeluje pośladki i unosi oraz układa biust. A to właśnie powinny być największe atuty kobiety, nawet jeżeli rozmiarem przewyższają standardy. Nie należy się bać bielizny wyszczuplającej. Nawet światowe gwiazdy zawdzięczają jej bardzo wiele. Dzięki niej uda mogą stać się gładkie oraz szczuplejsze, pośladki uniesione, a brzuszek płaski.

sukienka taliowanaUbrania powinny być dopasowane, ale nie obcisłe! Jeżeli kobieta, która posiada nieco więcej ciałka „wbije” się w ciuszek, nieco przyciasny, jej ciało zostanie zdeformowane. Boczki zaczną się wylewać, biust będzie się wydawał jeszcze większy… o pupie nie wspominając. Będzie to po prostu bardzo nieestetyczny widok, który może odstraszyć. Dopasowane ubrania, to takie, które nie obciskają sylwetki, a okalają sprawiając, że kobieta czuje się komfortowo, a zarazem jej wszystkie atuty są podkreślone. Należy wybrać takie ubrania aby w najszerszych partiach ciała, przylegały do niego, ale nie opinały, ponieważ wtedy fałdki staną się uwidocznione. Zbyt szerokie ubrania, zniekształcają sylwetkę nawet najbardziej szczupłych osób, dlatego także o nich trzeba zapomnieć, no chyba że… połączy się je na przykład z paskiem w okolicach tali, dzięki czemu talia zostanie podkreślona, a luźna bluzka przestanie być workowata.

bluzka damskaJeansy są zawsze na topie, jednak muszą być dobrze dobrane. Kobiety o nieco krąglejszych kształtach powinny zrezygnować z obcisłych biodrówek oraz rurek. Dobrze będą się prezentować natomiast w krojach z rozszerzanymi nogawkami oraz tymi, które posiadają nieco wyższy stan. Pomaga to ukryć niedoskonałości brzuszka oraz nogi staną się optycznie szczuplejsze!

To najważniejsze z zasad dzięki, którym każda sylwetka może stać się szczuplejsza w minutę! Należy jednak pamiętać również aby nie sięgać po ekstrawaganckie trendy, czas polubić klasykę, która najlepiej sprawdza się dla Pań o nieco okrąglejszych kształtach. A czerń? Czerń to największy sprzymierzeniec odejmujący centymetry.