Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Wytrawna skóra i aromatyczne zioła

Wiemy, że miłośnikom mody oraz wszelkich dóbr luksusowych nie trzeba przedstawiać żadnej z tych marek. Zarówno Hermes, jak i L'Artisan Parfumeur znajdują się w czołówce ekskluzywnych i uwielbianych przez klientów producentów. Obie francuskie firmy cechuje niezłomna determinacja, pasja tworzenia i … dość długa droga na szczyt.

 

Markę Hermès założył Thierry Hermès. Miało to miejsce w latach trzydziestych XIX wieku. Na początku swej działalności firma zajmowała się wyłącznie produkcją siodeł, uprzęży; ogólnie – różnorodnych akcesoriów do jazdy konnej. Z czasem ofertę poszerzono o inne wyroby ze skóry, m.in. o torebki i paski oraz o składane dachy do kabrioletów(!), a potem o zegarki, jedwabne chustki, a na końcu również o luksusowe kosmetyki dla kobiet i mężczyzn.

 

Hermes Terre D'Hermes (M) edt 100mlHermes Eau de Mandarine Ambree (U) edc 100mlHermes Un Jardin Sur Le Nil (W) edt 30ml

Hermes Eau des Merveilles (W) edt 50mlHermes Jour d'Hermes (W) edp 30mlHermes Elixir Des Merveilles (W) edp 50ml

Pierwszy zapach marki – Eau d’Hermès – zaprezentowano dopiero w 1951 roku. „Inauguracyjne” perfumy, dziś klasyfikowane jako typowy uniseks, skomponował Edmond Roudnitska. Trzeba nadmienić, iż ten oraz wiele innych zapachów marki Hermès były wynikiem inspiracji charakterystycznym aromatem skóry, która czasami stawała się nawet stylową ozdobą niektórych flakonów. Perfumy Hermès są świeże, harmonijne i wyrafinowane, a jednocześnie zmysłowe, oryginalne i śmiałe. To prawdziwe dzieła sztuki, które docenią wyłącznie wprawieni koneserzy.

 

Z kolei L'Artisan Parfumeur, francuska marka luksusowych perfum niszowych, powstała w Paryżu, w 1976 roku. Jej założycielem był Jean Laporte. Wizjoner i rewolucjonista, który postanowił pójść własną drogą kreacji, łamiąc przy tym wszelkie konwenanse i ustalenia charakterystyczne dla tzw. mainstreamu.

Pierwsze perfumy firmy – Mure et Musc (jeżyna i piżmo) – zostały wydane w 1978 roku.

L'Artisan Parfumeur Mure et Musc (W) edt 50ml

Niecodzienny zapach z miejsca zdobył uznanie na całym świecie. Bo musicie wiedzieć, że perfumy L'Artisan Parfumeur to niezwykłe aromaty czerpiące bezpośrednio z bogatych zasobów przyrody. Do ich produkcji stosuje się najwyższej jakości naturalne składniki, w tym unikalne wyciągi z ziół. I to właśnie one nadają tym perfumom specyficzne nuty. Takie propozycje to doskonała opcja dla wielbicieli subtelnej, a zarazem dziwnie zadziornej wyjątkowości.

L'Artisan Parfumeur Haute Voltige (U) edp 50mlL'Artisan Parfumeur Mon Numero 9 (U) edc 100mlL'Artisan Parfumeur Skin on Skin (U) edp 50ml
Od niedawna niektóre z perfumowych arcydzieł obu marek możecie znaleźć w naszym sklepie internetowym Ekskluzywna.pl.

 

Po niepowtarzalne zapachy Hermès oraz L'Artisan Parfumeur zapraszamy pod link:

 

LUKSUSOWE ZAPACHY DLA NIEJ I DLA NIEGO