Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

W prostocie siła...

Jeszcze nie tak dawno kobieta, chcąc zakupić jakikolwiek bardziej wyrafinowany komplet bielizny – czy to codziennej, czy nocnej – musiała w to włożyć naprawdę dużo wysiłku. Zwłaszcza, jeżeli zupełnie nie satysfakcjonowały jej tandetne ciuszki rodem z miejskiego bazarku, ujednolicone do granic możliwości i przewidywalne do bólu kroje czy nieestetyczne projekty, często dumnie i zdecydowanie na wyrost określane mianem towaru luksusowego. Potem przyszedł tzw. „boom” i spragnionym koronkowego piękna i subtelności oczom zaczęły ukazywać się coraz to nowe modele w nietuzinkowych odsłonach, aż doszliśmy do stanu obecnego, kiedy to kupić można właściwie wszystko – dowolny fason, kolor i dodatki. Jednak w natłoku tych czasami aż nazbyt oryginalnych propozycji poszczególnych producentów zdarza się nam postawić – trochę przewrotnie, a trochę na złość dość sztywnym regułom "gry w trendy" – na ponadczasową klasykę. Bezpieczną, sprawdzoną i tak cudownie, po prostu, kobiecą. Przykład? Tradycyjne koszulki nocne.


Donna Nadia koral Koszula nocnaEldar Betsy koszula nocnaDonna Nadia ecru Koszula nocna

Donna Sabina dark blue Koszula nocnaDonna Sabina ecru Koszula nocnaDonna Anna Koszula nocna

O ich niezaprzeczalnym uroku i sile oddziaływania decyduje kilka bardzo banalnych w gruncie rzeczy czynników.

 

Po pierwsze – prostota i szlachetne materiały. Marki specjalizujące się w szyciu tego typu bielizny wiedzą, że Paniom wybierającym ich wyroby zależy przede wszystkim na najwyższej jakości tkaninach: miękkich, elastycznych, przyjemnych w dotyku i niepodrażniających skóry.

 

Po drugie – przemyślany fason. Tradycyjne koszulki charakteryzują się tym, że ich krój jest w pełni dostosowany do potrzeb i oczekiwań kobiet. A te są konkretne i jasno sprecyzowane. Ma być swobodnie, niezbyt obcisło, ale i nie workowato. W cenie są kopertowe dekolty i lekko rozkloszowane doły. Te pierwsze zjawiskowo eksponują piersi, te drugie – sprytnie tuszują ewentualne mankamenty sylwetki w rejonie brzuszka, talii, bioder i pośladków.

 

Po trzecie – te proste i nieociekające oczywistym seksem koszulki są niezobowiązujące i uniwersalne, a przez to na spokojnie można je zabrać, np. na wyjazd ze znajomymi czy wizytę u teściów. Dzięki temu obejdzie się bez strachu o krępującą wpadkę i świecenie gołą pupą przed przyjaciółmi lub rodzicami partnera. Jednak wspomniane cechy wcale nie oznaczają tego, że haleczki te są mało zmysłowe. Wręcz przeciwnie! W odpowiednio zaaranżowanych sytuacjach są doskonałym wabikiem na mężczyzn.

 

I wreszcie po czwarte – przystępna rozmiarówka. Tego rodzaju modele – w przeciwieństwie do swych ozdobnych i osobliwych „kolegów po fachu” – zwykle występują bowiem w szerszej niż standardowa (S/M, L/XL, w porywach XXL) rozmiarówce.

 

Po tak szczegółowym rozłożeniu zagadnienia na czynniki pierwsze nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was na zakupy w naszym sklepie internetowym Ekskluzywna.pl. Śmiało klikajcie tutaj -> KOSZULKI i HALKI