Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Ślubna bielizna

Maj i czerwiec to czas, kiedy zaczyna się prawdziwa ślubna gorączka. Większość par właśnie na te miesiące rezerwuje datę swojego wielkiego dnia, a producenci już kilkanaście tygodni przed tym okresem zalewają sklepy falą niekończących się nowości skierowanych w głównej mierze do pań. Bądźmy bowiem szczerzy – panowie mają w tej kwestii nieco ułatwione zadanie. Im wystarczy wytworny garnitur, elegancka koszula oraz nienachalne dodatki w postaci dyskretnego krawata, paska, spinek do mankietów i butów. Niemało, ale nie oszukujmy się – w porównaniu z tym, co czeka każdą kobietę i w parze z nastawioną na wykonywanie konkretnych zadań męską naturą nie jest to jakiś gigantyczny wysiłek. Raczej coś w rodzaju niecodziennego wyzwania. Panie z kolei temat ślubnej garderoby traktują jak sprawę życia i śmierci. Chcą, aby ten dzień był idealny, niezapomniany, jedyny w swoim rodzaju. W związku z tak silnym nastawieniem na „obowiązkowy” sukces rośnie więc presja, a wraz z nią podatność na chaotyczne działania i nieprzemyślane decyzje, które często zaczynają się od banalnego zdawałoby się zagadnienia zakupu bielizny. Niby nic, ale nieodpowiednie dessous potrafi zepsuć całą uroczystość. Tu coś się wbija, tu podwija, tam uwypukla boczki, a gdzie indziej zbytnio ściska biust. Przypominamy – warto poświęcić temu trochę więcej uwagi po to, aby żaden drobiazg nie zakłócił udanego celebrowania wkraczania na nową ścieżkę życia.

 

Przede wszystkim polecamy nieudziwnione, klasyczne komplety typu stanik + majtki. One sprawdzają się zawsze i wszędzie, a wybór faktur, wzorów i fasonów jest tak ogromny, że każda Pani z pewnością znajdzie coś dla siebie. Należy jedynie pamiętać o tym, aby odpowiednio określić swój rozmiar. W innym wypadku – nici z wygody w trakcie użytkowania. Dlatego w sklepach proście o pomoc, radę i zadawajcie dużo pytań. W końcu macie być przygotowane na 100%.


Do takich tradycyjnych zestawów warto też dobrać – wedle uznania i upodobań – pas i pończochy albo samonośne pończochy, ewentualnie coraz popularniejsze w ostatnich czasach tzw. garter stockings (połączenie pasa i pończoch). Tutaj również należy pamiętać o dobrym rozmiarze, a także o właściwej długości pończoch oraz możliwości dowolnej regulacji podwiązek. Liczy się komfort, komfort i jeszcze raz komfort.


Panie, które uskarżają się na mankamenty brzuszka i talii na pewno zechcą sięgnąć po wyszczuplające gorsety, pasy, halki czy body. To oczywiste, ale… niezbyt bezpieczne. Tego typu modele mogą stać się bowiem przysłowiowym strzałem w kolano, ponieważ często okazuje się, że ozdobna suknia (a tylko pod taką zakłada się strojny gorset albo body) plus zabudowana bielizna to męka dla skóry, która w tak ciężkich warunkach zacznie się po prostu pocić, a w skrajnych przypadkach może dojść nawet do bolesnych otarć czy odcisków. Tak więc – uważajcie i wybierajcie rozsądnie.


A jeżeli wasz wielki dzień ma dopiero nadejść, to mamy małą propozycję: zapraszamy na spokojne i dokładne przejrzenie asortymentu naszego sklepu internetowego Ekskluzywna.pl, a zwłaszcza zakładki -> BIELIZNA ŚLUBNA

 

Może już dzisiaj odnajdziesz swoje idealne ślubne dessous?