Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Efektowna koszula

Jeszcze nie tak dawno głośno mówiło się o tym, że wszelkie wzory i różnokolorowe desenie to ograny i całkowicie wyczerpany trend. Sucha teoria zderzyła się jednak z bezlitosną praktyką, a ta miała zupełnie odmienne zdanie na temat efektownych printów. Projektanci od jesieni zeszłego roku serwują nam bowiem niekończące się kontyngenty etnicznych, naturalnych, a czasami abstrakcyjnych motywów umieszczanych na rozmaitych ciuchach i dodatkach. Barwne spódniczki okraszone orientalnymi aplikacjami, dekoracyjne obuwie, kalejdoskopowe spodnie, graficzne swetry czy egzotyczne i fantazyjne ornamenty na szalach i torebkach to elementy garderoby, które zawsze zrobią kolosalne wrażenie i „podkręcą” niejeden outfit. Do grona tego typu stylizacyjnych ulepszaczy bez zastanowienia możecie dołączyć także kobiecą i zwracającą uwagę koszulę w kwiaty.

 

Nie dość, że wpisuje się ona w najnowsze trendy, to jest jeszcze niesłychanie uniwersalna, ponieważ w zależności od tego, z czym ją zestawimy potrafi nabrać kokieteryjnego, oficjalnego, a nawet buntowniczego charakteru.

 

Jeżeli należysz do wielbicielek ponadczasowego szyku i niewymuszonej elegancji wybieraj klasyczne komplety – koszula, jasne spodnie w kancik oraz czarna marynarka – i uszlachetniaj je przy pomocy matowych albo błyszczących butów, biżuterii oraz torebek.

 

Miłośniczki niezobowiązującego miejskiego stylu śmiało mogą sięgać po miękkie faktury, wygodne spodnie, praktyczne trencze i zamszowe dodatki, które dla równowagi trzeba uzupełnić kobiecymi akcesoriami.

 

Wszystkie przeciwniczki sztampy i przeciętności na pewno zainteresują z kolei sugestie tych projektantów, którzy zachęcają panie do odważnego miksowania kilku kwiatowych wzorów, oczywiście z wysmakowanym umiarem. W celu ułatwienia zadania warto szukać wspólnego mianownika dla różnych elementów garderoby. Może to być jednakowy odcień albo zbliżony print. Wtedy szanse na powodzenie takiej ekstrawaganckiej misji rosną.

 

Zwolenniczki nietuzinkowych i odrobinę buntowniczych strojów powinny natomiast tworzyć zestawy, w których wysublimowana koszula występuje w duecie ze skórzaną spódnicą i przy akompaniamencie intrygujących kolorów, np. błękitów, beży, brązów czy zieleni.