Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

PORADNIK BIELIZNA - Jak dobrać miseczkę do kształtu piersi?

stanik koronkowyPrawda jest taka, że dzięki podstawowej wiedzy, każdy biust, nawet najbardziej zniszczony latami, które już przeżył, może wyglądać zachwycająco! Przedstawiamy parę porad dzięki, którym każda kobieta będzie mogła pozwolić sobie na biust, którego widok zachwyca.

Przede wszystkim przed wyborem odpowiedniej bielizny należy zadać sobie parę, bardzo znaczących pytań. W jakiej kondycji jest biust? Czego dana kobieta oczekuje od biustonosza?

Gdy piersi są "lejące", wiotkie, a ich lata świetności już minęły należy unikać staników, które są mocno wycięte w trójkąt. Tych z obniżonym mostkiem i tych które wcale go nie posiadają oraz biustonoszy o niskich miseczkach tak zwanych bardotkach. Oczywistością jest, że zabronić, nie zabronimy kupowania tego rodzaju staników kobietom o takim biuście, ale doświadczenie mówi samo za siebie. Biust po prostu źle się wtedy prezentuje. Problem polega na tym, że wylewa on się ponad górną krawędź miseczki keidy stanik posiada poziomą, górną krawędź. Natomiast kiedy biustonosz jest zbyt mocno wycięty piersi wylewają się dołem. Nie znaczy to oczywiście, że przy odpowiedniej pielęgnacji stan biustu nie poprawi się i nie będzie można ubrać tego rodzaju bielizny. Wystarczy pielęgnować piersi! 

stanik koronkowy

Odpowiedni krój dla piersi zniszczonych to staniki mocno zabudowane i usztywnione, podtrzymują one piersi na odpowiednim miejscu i nadają im odpowiedni kształt.

Kiedy piersi są jędrniejsze można sobie pozwolić na wiele rodzajów biustonoszy. Istnieje wtedy bardzo duża swoboda w doborze kroju i fasonu. Jednak wszystko nadal jest zależne w dużej mierze od kształtu piersi

stanik push-upKształt jabłka – są pełne u góry i u dołu, mają bardzo ładny okrągły kształt i nie trzeba za bardzo kombinować aby leżały dobrze w biustonoszu, ponieważ nawet bez niego prezentują się bardzo korzystnie. Ich prezentacja jest bardzo korzystna w każdym kroju i modelu stanika.

Kształt gruszki zwany inaczej kształtem łezki, kropli – są pełne u dołu, ale nie odznaczają się wyżej. Wymagany jest krój niezbyt zabudowany w górnej części biustonosza i najlepiej jeśli posiada poziomą górna linię miseczki. Dzięki temu krojowi piersi zostają jakby „wypchnięte” do góry. Wypełniają całą miseczkę i prezentują się niczym pełne, krągłe piersi.

Piersi asymetryczne, z asymetrią dużą ( 2-3 rozmiary miseczki) są cięższym orzechem do zgryzienia, ale nawet na nie istnieje rada. Panie z tego rodzaju piersiami powinny wybierać biustonosze o poziomek górnej linii stanika. Dobrym wyborem są również staniki u których górna część miseczki wykonana jest z elastycznej koronki, ponieważ układa się ona dobrze zarówno na mniejszej jak i większej piersi, sprawiając wrażenie, iż nie różnią się one od siebie rozmiarem.

Pełna oferta biustonoszy w naszym sklepie jest tutaj.