Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Kolory roku 2016 według Pantone

Wszyscy wielbiciele i wielbicielki szeroko pojętej mody od lat niecierpliwie wyczekują końcówki każdego sezonu oraz uroczystego ogłoszenia przez Pantone kolorów na kolejne miesiące. Tym razem amerykański Instytut nie kazał nam niecierpliwić się zbyt długo i już 3 grudnia ujawnił listę dziesięciu najbardziej pożądanych odcieni na rok 2016 oraz wyszczególnił spośród nich dwa, które mają bezapelacyjnie zawojować branżę odzieżową i bieliźniarską.

Mowa o barwach określanych wdzięcznymi, przywołującymi niemalże bajkowe skojarzenia nazwami: Serenity i Rose Quartz.

                      

Jak co roku proces selekcji wymagał od amerykańskich specjalistów wnikliwych rozważań oraz dogłębnej analizy panujących trendów. I to na naprawdę wielu polach, niemalże we wszystkich dziedzinach naszego życia – od przemysłu rozrywkowego, sztuki i filmu, przez popularne miejsca turystyczne i nowoczesne technologie, aż po aktualne warunki społeczno-ekonomiczne czy skupiające uwagę całego świata różnego rodzaju zbliżające się imprezy sportowe.Grupa ekspertów doszła tym razem do wniosku, że współczesnym konsumentom zależy przede wszystkim na przytulnych kolorach, które są skutecznym antidotum na wszechobecny stres. Jednym słowem ludzie na co dzień potrzebują takich odcieni, które sprawiają czystą przyjemności – noszenia i patrzenia; pozwalają poczuć się „bezpiecznie” oraz skutecznie poprawiają samopoczucie. Dlatego w nadchodzącym sezonie „królować” będą właśnie Serenity i Rose Quartz.

Serenity, czyli kolor nieba, jest lekki, przestrzenny, relaksujący, przynosi uczucie wytchnienia w burzliwych czasach.

Rose Quartz, czyli brudny róż koi zmysły, zmusza do refleksji i zadumy nad minionym oraz zbliżającym się latem, ponieważ charakteryzuje się łagodną tonacją, kojarzącą się z pączkującym kwiatem, ciepłym zachodem słońca czy świeżym rumieńcem na dziewczęcym policzku.Do tego niebanalnego duetu dołączą ponadto: energiczny i „aktywizujący” granat (Snorkel Blue), świeży błękit (Limpet Shell), subtelny i neutralny liliowy (Lilac Grey), nasycona brzoskwinia (Peach Echo), zgaszone, ale pobudzające bordo (Fiesta); delikatny brąz (Iced Coffee), jaskrawa zieleń (Green Flash) oraz przygaszony żółty (Buttercup).Będzie się działo. Będzie kolorowo, wesoło i... w wersji uniseks, albowiem wszystkie odcienie mają być wyśmienite dla obu płci.