Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

PORADNIK - Jak poznać osobowość mężczyzny po jego zapachu?

perfumy męskieZapachy najczęściej są dobierane pod względem osobowości i chociaż jest to nieświadomy zabieg, to badania jednoznacznie wykazują, że jest to prawda. Ten poradnik został stworzony, aby każda kobieta mogła poznać temperament oraz osobowość mężczyzny po tym jak pachnie, lub aby móc wybrać idealny zapach na prezent.

 

Najczęściej osoby pełne życia, entuzjazmu i humoru wybierają zapachy o mocnej woni i akcencie, tak zwanych tonów wietrznych, są to zapachy kojarzące się z morską bryzą.. Osoby spokojne i stonowane oraz romantyczne wybierają raczej zapachy kwiatowe oraz owocowe. Mężczyźni przebojowi, pełni pogody ducha i tacy, którzy są wiecznie w biegu stawiają na rześkie zapachy kojarzące się ze świeżością, np. poranna rosa. Panowie, którzy są tajemniczymi kusicielami zazwyczaj pachną nieco orientalnie, natomiast panowie przedsiębiorczy i władczy wybierają perfumy o wyraźnej woni skóry i tytoni. Należy jednak pamiętać, że nawet ten sam perfum na dwóch różnych osobach pachnie całkowicie inaczej.

 

perfumy chanel dla panówTyp sportowca

 
Jest to mężczyzna, który ceni sobie sport i ważna role odgrywa dla niego zdrowy styl życia. Może nie być maratończykiem, a po prostu być bardzo aktywnym, czy to zawodowo czy towarzysko facetem. Zapachy które wybiera są energetyczne i radosne, natomiast niezbyt mocne. Chętnie sięgnie po wonie, które przypominają mu wesołe chwile np. zapach plaży, powietrza po deszczu.

 

Typ imprezowicza

 
Ten typ mężczyzny z pewnością wybierze zapach niezobowiązujący, dzięki któremu będzie czuł się dobrze we własnej skórze, a kobiety będą nim zauroczone. Są to niezbyt mocne wonie, ale pełne naturalnych odniesień. W pierwszym momencie najbardziej wyczuwalnym zapachem będzie zapach cytrusów i ziół. W głębi wyczuć będzie można nuty naturalne takie jak mchu dębowego, pieprzu, paproci lub sandałowca.

 

perfumy dla panówTyp biznesmena

 
Taki mężczyzna stawia na klasykę, są to zapachy, które od razu kojarzą się z poważnymi osobistościami. Tego typu mężczyzna będzie pachniał stanowczo, intensywnie oraz konkretnie. Kompozycje są różne ale jednym wspólnym elementem, które pomogą każdej kobiecie zdefiniować tego rodzaju mężczyznę jest fakt, iż będzie on pachniał po prostu męsko. Bardzo często aromaty jakie są używane to ostre zapachy na przykład dymu papierosowego, palonej gumy lub skóry. Takie zapachy kojarzą się z angielskimi dżentelmenami, siedzącymi w kasynie, o pokerowym wyrazie twarzy.

 

Typ ekstrawertyka

 

Jeden z najbardziej różnorodnych typów mężczyzn. Może on się wyróżniać przebojowym charakterem, lub ubiorem, lecz jeśli nie jest się pewnym czy jest to ekstrawertyk łatwo można poznać po zapachu. Tacy mężczyźni wybierają perfumy bardzo podobne do kobiecych zapachów tzw., unisex które nadają się dla obu płci. Aby rozpoznać taki zapach należy szukać orientalnych aromatów, może to być kardamon, pieprz, lub nut kwiatowych. Tacy panowie lubują się również w nieco bardziej niestandardowych zapachach jak np., gumy do żucia czy coca coli. Są to szalone zapachy, jednakże na ich skórze pachną idealnie, a przede wszystkim dają pewność, że zostaną zauważeni, a dla ekstrawertyka to jest najważniejsze.