Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Dżinsy, a figura

Dżinsy to spodnie kultowe. Noszą je dosłownie wszyscy – dzieci, młodzież, 30-latkowie, 50-latkowie, nawet 80-latkowie. Na ich niepowtarzalny, swobodny i nonszalancki urok nikt nie pozostaje obojętny. Ale która kobieta nie wie, jak długo mogą czasami trwać poszukiwania pary idealnej – dobrze skrojonej, odpowiednio dopasowanej do sylwetki i po prostu ładnej? Tym bardziej, że nikt nie jest doskonały. Dlatego przedstawiamy krótką ściągawkę dla miłośniczek denimowej tkaniny, dzięki której dużo szybciej „namierzą” one wymarzony model, który podkreśli atuty figury, a jednocześnie wizualnie zatuszuje jej mankamenty. Zaczynamy!

 


 

PROBLEM NR 1 – KRÓTKIE NOGI

Panie niemogące pochwalić się nogami aż do nieba powinny sięgać po spodnie z pasami, mocno zaznaczonymi kantami i wszelkimi pionowymi elementami (przeszycia, zszycia etc.), które sprawiają, że nogi wydają się dłuższe. Należy natomiast unikać kratek oraz linii, które „przełamują” i skracają sylwetkę.

PROBLEM NR 2 – SZEROKIE BIODRA

Jeżeli jesteś posiadaczką figury typu gruszka zerknij łaskawym okiem na klasykę, boyfriendy i dzwony – te mocno rozszerzane ku dołowi spodnie znowu są w modzie, a oprócz tego znakomicie równoważą proporcje ciała i wizualnie zmniejszają biodra. Unikaj zaś rurek i zbyt wysokich modeli z zaznaczoną talią, bo one z kolei poszerzają pupę.

PROBLEM NR 3 – KRÓTKI TUŁÓW

Kobietom z krótkim i zaburzającym proporcje tułowiem polecamy dżinsy z niskim stanem, a odradzamy spodnie z wyraźnie podkreśloną talią. Te pierwsze optycznie wydłużą krótki tułów, te drugie – jeszcze bardziej go wyeksponują.

PROBLEM NR 4 – WYSTAJĄCY BRZUSZEK

Wystający brzuszek będzie wyglądał na bardziej płaski, jeśli wybierzesz model z klasyczną górą, gładki i w ciemnym kolorze. Wolisz oryginalniejsze rozwiązania? Proponujemy nieregularne wzory i cieniowania, które odwrócą uwagę od nieestetycznych fałdek.

 

PROBLEM NR 5 – CHŁOPIĘCA FIGURA

Twoja sylwetka przypomina ciało chłopca, a Ty chciałabyś prezentować się bardziej powabnie? Zaakcentuj więc wszelkie krągłości za pomocą ozdobnych elementów, łukowatych przeszyć lub frędzli. Możesz też pozwolić sobie na wyraziste detale, które odciągną wzrok od mało kobiecej figury. Nie wybieraj natomiast prostych, męskich fasonów.

Przeczytane? Zapamiętane? Więc… na zakupy – marsz! ;)