Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Perfumy w prezencie


Zbliżają się urodziny mamy, taty, imieniny przyjaciółki lub Wasza rocznica ślubu i chciałabyś podarować bliskiej Ci osobie perfumy. Tylko jak wybrać dobrze? Znalezienie idealnego zapachu dla siebie jest sprawą niełatwą i bywa długotrwałym procesem, a co dopiero kupowanie pachnidła w prezencie. Spokojnie. I na to jest sposób. Wystarczy stosować się do kilku prostych wskazówek i już wkrótce możesz stać się prawdziwym ekspertem w tej dziedzinie.


 

Ile razy szukając perfum dla bliskiej kobiety kierowałaś się własnym gustem? No właśnie… To podstawowy błąd, jaki popełniamy przy tego typu sprawunkach. Musisz zapomnieć o swoich ulubieńcach i zastanowić się nad tym, jaka jest osoba, która ma otrzymać od Ciebie flakonik. Jakie są jej potrzeby, pasje, marzenia i przede wszystkim – w jakim jest wieku? Wody z subtelnymi nutami kwiatów frezji lub konwalii ujmą lat i sprawią, że Panie, które nimi pachną będą uważane za młodsze. Z kolei wyraziste, ciężkie, pudrowo-drzewne kompozycje dodadzą powagi.Istotnym kryterium jest również miejsce pracy (jeżeli osoba obdarowywana jest nauczycielką, pielęgniarką lub prawniczką powinna używać neutralnych i delikatnych zapachów; zbyt mocne mogą okazać się męczące dla otoczenia) oraz to, gdzie spędza wakacje (wielbicielki południa Europy na pewno ucieszą się ze świeżego i owocowego aromatu, a miłośniczki Azji z chęcią przygarną korzenny, wyrafinowany zapach w typie Opium YSL).  Jeżeli natomiast wiesz dokładnie, jakich perfum używa dana osoba podaruj jej tę samą wodę, ale w kolekcjonerskim flakonie lub innym stężeniu.

 
 

Z mężczyznami sprawa wygląda nieco inaczej. Panowie latami potrafią używać tych samych zapachów i ciężko siłą zmienić ich przyzwyczajenia. Żeby przekonać ich do nowości na początku dobrze jest poszukać czegoś zbliżonego do dotychczasowej kompozycji lub zamiast perfum czy wody toaletowej wybrać lżejszą, bardziej neutralną, odświeżającą i dyskretną wodę kolońską – istnieje spora szansa, że się spodoba. Twój partner jest gadżeciarzem albo fanem motoryzacji? Zapamiętaj to! Tym bardziej, że w perfumeriach można kupić eleganckie wody toaletowe sygnowane logo znanych marek samochodowych, np. Bugatti, Jaguara, Porsche lub Mustanga. W taki sposób połączysz przyjemne z pożytecznym.

 

Decydując się na zapachowy prezent musisz zdać sobie sprawę z tego, że taki upominek może stać się naprawdę wyjątkowym suwenirem, dlatego możesz zaryzykować i zamiast jednej kompozycji podaruj komuś kilka lub daj szansę na stworzenie własnych perfum. Coraz więcej znanych marek wprowadza bowiem do swej oferty zestawy z miniaturami najpopularniejszych flakoników, a oprócz tego przybywa też miejsc, gdzie można zamówić voucher na wspomniane stworzenie własnego zapachu lub na zakupy z profesjonalną senselierką (specjalistką od zapachów). Takie coś robi wrażenie!

 

Na koniec małe ostrzeżenia:

 

1. Nigdy nie testuj perfum po wizycie w restauracji, bo aromat potraw długo utrzymuje się na skórze i włosach, przez co zakłóca prawdziwy zapach.

2. Będąc w perfumerii proś o próbki, sprawdzaj je ponownie w domu i nie wąchaj więcej niż cztery zapachy – tylko tyle odróżni i zapamięta Twój nos.

3. Nie rozcieraj rozpylonych perfum na skórze. Rozgrzane w ten sposób ciało zamiast stopniowo – od razu uwolni poszczególne nuty i zmieni zapach.

4. Nie spiesz się. Dopiero po 30 minutach zapach rozwija się w pełni, więc … patrz wyżej i proś o próbki.

 

Uff! Po tak wyczerpującej teorii pora na ćwiczenia praktyczne. Wszystkich pilnych uczniów zapraszamy na stronę naszego sklepu internetowego Ekskluzywna.pl, gdzie bez problemu przetestują swoje nowo nabyte umiejętności.