Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Szara bielizna

Wiosna i lato od zawsze kojarzą się z soczystą zielenią, delikatnymi pastelami oraz żywymi, a czasami wręcz neonowymi kolorami. Nic więc dziwnego, że dla tych pór roku, oprócz standardowej – białej, czerwonej oraz czarnej – bielizny rezerwujemy modele w odcieniach pudrowego różu, orzeźwiającej mięty, słonecznej żółci lub nude. Tymczasem projektanci coraz częściej eksponują w swych kolekcjach szarość – dostojną, elegancką i niezwykle szlachetną. Jednak większość z nas nadal ma co do tego trendu mieszane uczucia, bo… nudno, buro i nijako. Czy aby na pewno? Niezupełnie.

 
 

Producenci, chcąc spełniać oczekiwania z każdym rokiem coraz bardziej wymagających konsumentek, już dawno docenili szarość i systematycznie próbują przekonywać do niej swoje klientki. Świadomość pewnej niechęci kobiet do tego koloru wymusiła na poszczególnych firmach konieczność uatrakcyjnienia barwy za pomocą małych sztuczek.

 
 

I tak, często gęsto, odcień ten spotkać można w satynowej odsłonie – lśniącej, zmysłowej, niemalże metalicznej. Lekko futurystyczny charakter takich tkanin zwykle jest tonowany za sprawą koronkowych lub tiulowych wstawek, subtelnych detali, powabnych falbanek oraz zalotnych marszczeń. Dzięki temu projekty prezentują się z klasą, ale na pewno nie brak im przysłowiowego pazura.Wiele marek sięga po inny sprawdzony patent – będącą wyśmienitym tłem szarość uzupełnia o kontrastowe barwy, takie jak czerń, granat, szmaragdowa zieleń czy ognista czerwień. Wtedy okazuje się, że ta chłodna elegantka doskonale uwydatnia niuanse poszczególnych propozycji, co w bezpośredni sposób przekłada się na wzrost ich siły oddziaływania.Według nas najbardziej pobudzającym rozwiązaniem jest natomiast zestawianie szarości z dziewczęcymi nadrukami, wyrafinowanymi haftami lub kwiatowymi printami. Takie modele stanowią idealnie wyważone połączenie kokieteryjnego wdzięku, wysublimowanego seksapilu oraz pewnej dozy nieśmiałości i potrafią naprawdę skutecznie „podkręcić” intymną atmosferę. Pamiętajcie – mężczyźni też lubią urozmaicenia, a i nienaruszalne trio czerni, bieli i czerwieni od czasu do czasu także potrzebuje godnego zastępcy.


Zachęcamy więc do eksperymentów, a co za tym idzie również do zakupów w Ekskluzywna.pl -> KLIK!