Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

PORADNIK WIZAŻ - Jak dobrać odpowiednie cienie do powiek?

Każda kobieta chce mieć piękne oczy, które przyciągną mężczyzn. Tylko jak tego dokonać? Pomóc może dobrze dobrany cień do powiek! Problemem jest jednak dobór odpowiedniego koloru…. Dlatego ten poradnik skupi się na wskazówkach co zrobić  aby uwodzić wzrokiem.

 

Kolory cieni do oczu dzielimy na barwy dopełniające oraz korespondujące. Te pierwsze to takie kolory, które wydobywają kolor tęczówki natomiast barwy korespondujące przeznaczone są dla kobiet, które kochają klasyczny makijaż w nieco stonowanych barwach.

 

Nigdy nie dobieramy cieni pod kolor oczu! To nie prawda, że kobiety z zielonymi oczami powinny malować powiekę zielonym kolorem, niebieskookie niebieskim. Jest to duży błąd, ponieważ gdy zostanie dobrany chociażby o ton ciemniejszy kolor niż oczy, zostaną one skutecznie przygaszone.

 

Barwy dopełniające pozwalają na idealne dobranie cienia. Patrząc na paletę barw wybieramy kolory kontrastowe, które możemy połączyć z bardziej harmonijnymi kolorami i dopełniającymi.

 

Oto małe zestawienie, które przyda się każdej kobiecie:

 

Oczy niebieskie

kolory harmonijne - zielenie, żółcie, róże
kolory kontrastujące - brązy, czernie, fiolety
kolor dopełniający (dający silny kontrast) - pomarańcz

 

Oczy zielone

odcienie harmonijne - błękity, żółcie
kolory kontrastujące - czarny, fioletowy, miedziany, brązowy
kolor dopełniający - czerwień

 

Oczy piwne

odcienie harmonijne - brązy, brzoskwinie, korale
kolory kontrastujące - czernie, błękity, fiolety
kolor dopełniający - niebieski

 

Oczy brązowe

odcienie harmonijne - czerwień, pomarańcz
kolory kontrastujące - szary, czarny, zielony, purpurowy
kolor dopełniający - niebieski

 

Kolejną zasadą jaką każda kobieta powinna znać jest fakt, iż do urody delikatnej kolory powinny być pastelowe aby makijaż nie przyćmiewał was, natomiast kobietki o ciemnych włosach, ciemnej oprawie oczu mogą się pokusić o mocno napigmentowane barwy.

Są to oczywiście najprostsze połączenia, które są gwarancją sukcesu. Zawsze można nieco skorygować dane informacje o swoje własne doświadczenia.