Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Kolorowe trendy 2015

Już za chwilę, już za momencik przywita nas kalendarzowa wiosna. I choć aura często lubi płatać nam figle i nie zawsze stosuje się do swojego przyrodniczego cyklu, to jednak radość z nadchodzących cieplejszych dni mobilizuje ludzi do zmian, zwłaszcza tych wizerunkowych. Efektem jest masowe i upragnione przez większość zastępowanie garderoby zimowej przez jej lżejszą i mniej krępującą odsłonę. O ile panowie podchodzą do tego faktu prosto i niejako z marszu, o tyle panie lubią zapoznać się z najnowszymi trendami, a potem wybrać się na długie zakupy i całkowicie odświeżyć swój image oraz szafę. W jaki koloryt warto inwestować tym razem?

 
 

Według ustaleń i zaleceń Pantone w tym sezonie nastąpiło ukierunkowanie na chłodniejsze i bardziej miękkie odcienie z bogatej palety barw. Czołowe miejsce zajmują jak zwykle pastele oraz neutralne beże, jednak wiodącym kolorem dla kobiet na sezon wiosna/lato 2015 jest akwamaryna – niebiesko-zielony odcień, wodnisty i relaksujący. Równie popularny będzie ożywczy i wibrujący turkus przypominający tropikalny ocean oraz powracająca do łask kojąca zieleń z miętową poświatą.

 

W tegorocznych wyborach stylistów widać silniejszą niż zwykle inspirację naturą i jej wszelkimi odcieniami, co przejawia się w bardziej ziemistych barwach, jak naturalna zieleń czy jej żółto – zielona wersja (obie stanowiące doskonałe tło dla innych tonacji), a także pustynny piasek czy słodka i słoneczna żółć.


 

Z bardziej żywych odcieni modne będą subtelny i czarujący róż o smakowitej nazwie STRAWBERRY ICE oraz soczysty i orzeźwiający pomarańcz. Zwolenniczki ciemniejszych barw z pewnością ucieszy obecność w gronie wybrańców takich kolorów, jak wytrawne bordo (MARSALA) czy harmonijny, klasyczny i ponadczasowy błękit, a wielbicielki wysmakowanego minimalizmu śmiało będą mogły sięgnąć po wszelkie odcienie szarości lub – dla odrobiny odmiany – po nostalgiczną, ale równie szykowną lawendę.


 

Jeżeli chodzi o printy i zestawienia danych barw modny będzie kolorystyczny eklektyzm, eteryczna delikatność oraz stonowany blask. Na topie nadal są również odwołania do stylu retro, folklorystycznych i kwiatowych motywów, a nawet egzotycznych, pełnych magii krajobrazów. Wszystkie te opcje mają nas wprowadzać w dobre samopoczucie przed zbliżającymi się, zdecydowanie cieplejszymi miesiącami. I zrobią to z największą łatwością!