Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

PORADNIK WIZAŻ - Jak dobrać pomadkę do koloru cery i włosów?

Szminka to właśnie to, co kobiety wśród kosmetyków cenią i lubią najbardziej. Dobrze dobrana pomadka dodaje przede wszystkim pewności siebie. Szczególnie dopasowanie jej do naszej twarzy i tego, co ją otacza (włosów) jest jednocześnie ważne i najbardziej kłopotliwe. Oto kilka naszych sugestii.

 

Najpierw trzeba określić rodzaj cery, mianowicie czy jest ciepła czy zimna.

 

Jeśli nie da się tego jednoznacznie stwierdzić pomożemy Wam za pomocą kilku wyznaczników.

Kobiety z ciepłą karnacją mają delikatnie złoty odcień skóry, opalają się na złoto oraz brąz, ich żyłki na nadgarstku są koloru zielonego. Włosy zazwyczaj są utrzymane w ciepłych tonacjach blond brązu oraz rudości. Złota biżuteria takim kobietom pasuje bardziej niż srebrna. Kolor oczu również pomaga w określeniu odcienia karnacji. Kobiety z zielonymi, brązowymi oczami zazwyczaj mają ją ciepłą.

Kobiety z zimną karnacją mają chłodniejszy odcień skóry, żyłki na rękach są koloru niebieskiego. Tęczówki są w zimnych niebieskich kolorach, czy nawet czerni, natomiast włosy mają kolor kruczoczarny, zimny brąz i zimne odcienie blondu, a opalanie w tym wypadku sprawia, że skóra zamiast brązowieć zmienia kolor na róż.

 

Porównujemy kolory przykładając je do ust

 

Kobiety zazwyczaj sprawdzają kolor szminki na skórze dłoni, myśląc, że właśnie tam sprawdza się czy szminka pasuje. Nic bardziej mylnego! Po co sprawdzać czy pasuje do ręki skoro to usta będą pomalowane. Więc należy wziąć dany kolor np. róż w dwóch odcieniach ciepłym i zimnym, przyłożyć do ust oraz sprawdzić co ożywi i co będzie pasowało do naszego image’u.

 

Należy określić odcień czerwieni

 

Czerwienie dzielą się na te zimne oraz ciepłe. Analogicznie do cery dobieramy kolor, ciepły do ciepłego odcienia natomiast zimny do chłodnej karnacji. Czerwienie ciepłe są z domieszka pomarańczu, natomiast zimne mają domieszkę odcienia niebieskiego. Ciężko jest stwierdzić jednoznacznie jaki odcień ma dany kolor, dlatego należy porównywać. Znaleźć szminkę typowo pomarańczową i przykładając do niej inne odcienie możemy jednoznacznie stwierdzić czy dany kolor jest zimny czy ciepły.

 

Kolor ust musi dopełniać image

 

Wybierając czerwień trzeba pamiętać o tym aby mieć pełen makijaż, wtedy ten kolor dopełni całości. Jeśli makijaż jest lekki a usta mocno czerwone kolor przytłumi urodę i sprawi, że kobieta nie będzie wyglądać ani naturalnie, ani ładnie. Róże oraz pomarańcze idealnie nadają się do dziennego makijażu i ubioru, natomiast kiedy trzeba założyć eleganckie ubranie idealnie nada się równie elegancka czerwień.