Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Złoto i srebro - królewska para każdego karnawału

Złoto i srebro to barwy, które od wielu już lat kojarzą się z luksusem, wielkimi wyjściami i królewskim przepychem. Obecnie kolory te z powodzeniem odnajdują się w całorocznych trendach makijażowych, idealnie sprawdzają się w roli zjawiskowych dodatków czy wykończeń sukienek, a ostatnio coraz śmielej poczynają sobie w świecie ekskluzywnej bielizny. Tak szeroki wachlarz zastosowań zaskakuje, a jednocześnie daje ogromne możliwości wyboru. Nie każda kobieta przepada bowiem za śmiałym, iskrzącym się make - up'em oczu i ozdobnymi detalami. Dla wszystkich znajdzie się jednak odpowiedni sposób na próbę polubienia się z tymi odcieniami.

Najbezpieczniej zacząć od makijażu. Koszty są niewielkie, a na pewno mniejsze niż zakup nowego ciucha czy kompletu bielizny. Ponadto okres karnawału to idealny czas na tego typu eksperymenty, a złoto i srebro stanowią doskonałą bazę dla makijażu na szaloną zabawę. Są to bardzo odważne i przyciągające spojrzenia barwy. Same metaliczne cienie znakomicie podkreślają naturalny blask oczu i skóry. I najważniejsze - ten typ makijażu wcale nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla młodych dziewczyn, ale w pewnym wieku warto pamiętać o kilku trikach, które sprawią, że całość nadal będzie prezentowała się stylowo i atrakcyjnie. Jeżeli wokół oczu masz już zmarszczki mimiczne - zaznacz wyraźniej usta. Nie ma powodu podkreślać niedoskonałości twarzy, bo tylko zwróci się na nie uwagę. Błyszczących kosmetyków nie należy też nakładać na pomarszczone powieki, bo w takiej sytuacji zostaną uwypuklone nieestetyczne bruzdy. Z kolei odrobina połyskliwego cienia w wewnętrznym kąciku oka ładnie je rozświetli.

Mimo wszystko wolisz nie ryzykować z makijażem i skupić się na garderobie? Nic prostszego. Nie musisz obawiać się pełnych przepychu i tandety sukni w carskim stylu, bo większość ciuchów wykorzystujących modę na złoto i srebro bazuje jedynie na wykończeniach w tym stylu, dzięki czemu pozostają one wysmakowane, choć nie pozbawione nutki szaleństwa i ewidentnie ozdobnych rozwiązań. Oczywiście z łatwością znaleźć można też całościowe projekty w złocie i srebrze. O ich ostatecznym wyrazie zdecydują natomiast odpowiednio dobrane dodatki, które albo subtelnie uwypuklą bogactwo takich tkanin, albo zepchną je w odmęty taniości i jarmarcznej przesady. Smak i umiarkowanie są więc niezmiennie w cenie.


Nieco innymi prawami rządzi się z kolei bielizna damska, bo tutaj złote hafty czy srebrne, połyskujące materiały okraszone kontrastującą koronką lub tiulem coraz częściej są na porządku dziennym i trzeba przyznać, że prezentują się nadzwyczaj pobudzająco. Szczególnie interesujące są zestawienia złota i srebra z atramentową czernią, która uwypukla surowe, metaliczne piękno tych barw i sprawia, że nabierają one elegancji i wyrafinowania. Równie intrygujące są iście barokowe projekty z doskonale wyważonymi proporcjami lśniących kolorów.

Również u nas nie brakuje propozycji czerpiących z tego stale powracającego trendu. Chętnych na swego rodzaju gorączkę złota i srebra, a co za tym idzie intensywne poszukiwania kosmetycznych i odzieżowych skarbów zapraszamy na stronę naszego sklepu internetowego, Ekskluzywna.pl. <KILK>