Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Trendy w bieliźnie na rok 2015 - cz. II

Już w poprzedniej części naszego mini - przeglądu tegorocznych trendów na rynku bielizny wskazywaliśmy na ogromne zróżnicowanie pojawiających się nurtów i ich bezpośredni związek ze współczesnym stylem życia kobiet na całym świecie. Nie inaczej jest w przypadku kolejnych opcji, które wraz z wcześniejszymi wiodącymi kierunkami tworzą mistrzowskie propozycje i sprawiają, że każda z nas może poczuć się ponętnie i atrakcyjnie.

Ostatnie rozważania zakończyliśmy na etnicznym nurcie CRAFT MARKET, więc dzisiejszą wyliczankę rozpoczniemy od zbliżonego, odwołującego się do magnetycznego ducha nieokiełznanej bohemy trendu określanego mianem FREE SPIRIT. Cyganeria nadal bowiem stanowi niewyczerpane źródło inspiracji wielu projektantów i już od lat zajmuje jedno z czołowych miejsc muz w intymnej modzie. Fasony o opływowych liniach, obszerne szlafroki w stylu japońskiego kimona oraz koszulki o maxi długości wykonane z aksamitu, koronki czy haftowanego jedwabiu cieszą się niesłabnącą popularnością, a charakterystyczne detale w postaci frędzelków, pomponów i powiewających paseczków dodają wszystkiemu oryginalnego kolorytu.


 

  

Równie mocno zakotwiczył się we współczesnej modzie styl retro, którego bezpośrednim przedstawicielem w tym sezonie stanie się trend o nazwie PARADISE STRIP. Jednak tegoroczne interpretacje tego typu projektów cechuje dużo luźniejsze i bardziej zabawowe podejście do zagadnienia. Twórcy chętnie sięgają więc po kontrastowe, ożywcze zestawienia kolorów i transparentne tkaniny czy oryginalne nadruki a ' la pin up (usta, kokardki, szminki itp.) lub kwieciste wzory.

 

     Najbardziej czarującą i kobiecą tendencją tego sezonu jest nurt LA VIE EN ROSE - delikatny i subtelny, pełen przezroczystych koronek i wysublimowanych haftów w technologii - uwaga! - 3D, które dodają modelom dziewczęcości w wyjątkowo aktualnym wydaniu. Całości dopełniają pojawiające się desenie florystyczne oraz motywy uroczych maskotek.

 

  


Ze wspomnianym trendem w ciekawy sposób wiąże się ostatni z wyszczególnionych przez znawców branży kierunków, a mianowicie styl o kuszącej nazwie - SOFT SEDUCTRESS. Równie romantyczny co jego poprzednik, jednak skłaniający się ku jego mroczniejszej i bardziej uwodzicielskiej odsłonie. Stąd zaskakujące połączenia barw, pastelowe duety a' la lolitka czy delikatnie postrzępione wykończenia oraz koronkowe wstawki i obszycia, nadające bieliźnie dwoistego, a przez to fascynującego charakteru.