Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Trendy w bieliźnie na rok 2015 - cz. I

Rok 2015 zapowiada się bardzo zróżnicowanie i niezwykle atrakcyjnie. Mnogość materiałów, wzorów i detali konstrukcyjnych, jak również bogata paleta barw sprawią, że w nadchodzących kolekcjach każdy znajdzie coś, co w pełni zaspokoi jego upodobania i wyśmienicie wpisze się w idywidualny charakter klienta. 

Jednym z najgorętszych i najbardziej prowokacyjnych trendów będzie tzw. TEASE, fascynujący i drażniący zmysły nurt inspirowany odważną i niebanalną bielizną oraz intrygującymi akcesoriami. Jego obecność delikatnie zaznaczano już w poprzednich sezonach, jednak dopiero teraz nabierze on zdecydowanie mocniejszego i jednoznacznego wyrazu. Wielkie triumfy święcić będą stylizacje a' la show girl czy Dita von Teese - okraszone niezliczoną ilością kuszących wycięć, błyszczących kryształków i cekinów, a nawet ostrych ćwieków. Wśród tkanin królować będzie tu skóra, transparentny tiul oraz ponadczasowa kabaretka.

 

  Szał na zdrowy i sportowy styl życia w połączeniu z dbaniem o nienaganną sylwetkę zaowocował kolejnym z wiodących trendów, który nabierze prawdziwego impetu wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny. ACTIVE BODY to nurt propagujący wygodne rozwiązania bieliźniane, np. staniki zapinane na klamerki z przodu, a nie haftki z tyłu czy szerokie ramiączka, gwarantujące lepsze podtrzymanie biustu oraz nadające modelom bardziej technicznego, a co za tym idzie funkcjonalnego wyglądu. Jeżeli chodzi o materiały to w tym przypadku wiele z nich zostało zapożyczonych z odzieży dla aktywnych kobiet, stąd perforowane struktury, subtelne i praktyczne siateczki, czy wreszcie iskrzące, metaliczne dzianiny.
 

  


Ta wszechogarniająca potrzeba klientek, aby wszędzie i w każdej sytuacji czuć się wygodnie i swobodnie znalazła swoje odzwierciedlenie w następnym trendzie opisywanym nazwą ALL NATURAL. Ten nurt wzorował się na naturze i jej doskonałej harmonii, dlatego uświadczymy tu delikatnej kolorystyki oraz elastycznych, luźnych i nieuciskających ciało fasonów. Obszerne, ale nadal atrakcyjne wizualnie piżamy oraz brak fiszbin zapewniają uczucie pełnego komfortu i pozwalają odpocząć skórze od bardziej "wymagających" tkanin, zastępując je letnimi i ozdobnymi dzianinami.
  Dużo odważniejszy i bezkompromisowy charakter cechuje natomiast styl AVATAR, którego główne założenia "orbitują" wokół typowo kosmicznych tematów. Ten futurystyczny nurt odznacza sę połyskliwymi i opalizującymi materiałami i poszukiwaniami nowoczesnych form oraz nieszablonowych fasonów bielizny, co niejako determinuje pojawienie się intrygujących detali, nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych, np. ramiączek krzyżujących się na dekolcie, czy wreszcie zupełnie nowych jakościowo faktur.  

Nurtem zamykającym pierwszą 5. bieliźnianych przebojów roku 2015 jest trend bazujący na etnicznych skojarzeniach, tzw. CRAFT MARKET. Rustykalne patchworki, kwiatwe wzory, specyficznie dziurkowane materiały oraz ręcznie wykonywane hafty składają się na pełen uroku i naturalności styl, który w oczywisty, ale często nowoczesny sposób nawiązuje do ludowych motywów.