Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Futrzane detale

Ostatnie lata pokazały, że zwolenników naturalnych futer jest tyle samo, co ich przeciwników. Każda ze stron ma swoje racje i przekonania, których z pewnością nie wyzbędzie się z dnia na dzień, jednak przemysł modowy, choć przecież bardzo ekskluzywny i nastawiony na produkcję rzeczy luksusowych, nie pozostał obojętny na to głośne i coraz bardziej wyraźne rozwarstwianie się swojej potencjalnej klienteli i postanowił dostosować się do potrzeb oraz wymagań rynku. Takim oto sposobem w kolekcjach jesienno – zimowych projektanci nie rezygnują w zupełności z futer, jednak szukają kompromisowych i optymalnych rozwiązań. Zamiast bardzo efektownych i kontrowersyjnych całościowych okryć, proponują nam futrzane detale w postaci kapturów, kołnierzy, mankietów, a nawet oryginalnych torebek. Opcje te bywają poważne i szykowne, lecz również zabawne i prowokujące. Część z nich wytwarzana jest ze skór naturalnych, część – z ekologicznych. Dzięki temu każdy dopasuje je nie tylko do swojego stylu, ale i całej życiowej filozofii.

 

Wśród masowych odbiorców największą popularnością cieszą się zazwyczaj czapki damskie, obszycia na bluzkach oraz na kapturach przy eleganckich, ale i sportowych kurtkach. Ten drugi styl raczej nie kojarzy się z futrami, ale bardziej awangardowym modelom puszyste kołnierze wyjątkowo pasują. Co więcej, taki zestaw a la strój olimpijczyka świetnie sprawdza się też na co dzień. Zwłaszcza wtedy, kiedy tkaniny są wyjątkowo dobrej jakości,  przez długie lata nie tracą swojej formy i dobrze układają się na ciele, a użytkownikowi zapewniają pełną swobodę ruchów.
 
                                        

W ostatnim czasie modne stały się również długie lub krótkie kamizelki, będące połączeniem różnych materiałów i zakończone futrzanymi: kołnierzem czy przeszyciami. Przy wyborze tego typu okrycia wierzchniego warto jednak pamiętać o tym, że jest ono stosunkowo obfite, wobec czego nie należy dodatkowo obciążać sylwetki szerokim dołem. Kontrapunktem dla rozbudowanej góry musi być więc wąski dół i buty na wysokim obcasie, które optycznie wyszczuplą figurę i pozwolą zachować odpowiednie proporcje.

 

Miłośniczki ponadczasowych fasonów oraz niecodziennych rozwiązań z pewnością ucieszy natomiast fakt, iż włochate dodatki mogą także stanowić niezwykle interesujące uzupełnienie bardzo klasycznych stylizacji. Dzięki nim wyrafinowany strój nabierze bowiem zarazem eleganckiego, ale i niezbyt oficjalnego charakteru. Zachowawcze spodnie i prosta koszula zmienią się totalnie, kiedy dołączymy do nich futrzaną narzutkę czy kamizelkę. Co więcej, jeżeli zdecydujemy się na jasny jej odcień, np. na pograniczu beżu i różu, będzie to miało właściwości odmładzające, a wybór luźnego kroju dodatkowo ułatwi zakamuflowanie niewielkiego biustu bądź braku wcięcia w talii.Na koniec kilka faktów, które pozwolą uniknąć tandety oraz „przeładowania” stylizacji.

1. „Futerkowce” lubią się z cienką wełną, dzięki czemu kamizelki, kurtki i narzutki z włosiem świetnie wyglądają w efektownych i kontrastowych zestawieniach z jaskrawymi sukienkami.

2. Idealnym uzupełnieniem dla puszących się kołnierzy i szali są spodnie w kancik w parze z wiązanymi w talii kurtkami/płaszczykami. Taka klasyczna oprawa jest pragmatyczna i niezwykle romantyczna.

3. Doskonałą przeciwwagą dla tego wielobarwnego i dekoracyjnego towarzystwa są seksowne, ale proste dodatki, np. męski kapelusz.

4. Płaszcze z jasnymi futrzanymi kołnierzami zawsze ujmują twarzy lat.