Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

PORADNIK BIELIZNA - Rodzaje biustonoszy

Jutro przedstawimy szeroką ofertę nowości, jakie dodaliśmy w styczniu w ramach nowych kolekcji bielizny dla pań. Zanim to nastąpi prezentujemy krótkie opisy rozróżniające świat biustonoszy na podkategorie.

 

Push-up to seksowny rodzaj stanika, uwielbiany przez kobiety o mniejszym biuście i szczególnie atrakcyjny, gdy trzeba podkreślić piersi do wieczorowej sukni. Ich miseczki są specjalnie profilowane, aby podnieść biust i od wewnętrznej strony często mają kieszonki, w których ukrywają się miękkie wkładki/poduszeczki z materiału lub silikonu. Powiększaja one biust o jeden lub więcej rozmiarów i mozna dowolnie o tym decydować w zależności od potrzeb. Dodatkowe uzupełnienia są wartościowe jeszcze z innego powodu - dla mam, np. gdy biust powieksza się z powodu ciąży, czy laktacji. Wówczas wystarczy przestać wypełniać miseczki, piersi pozostają pięknie wyeksponowane i nie kosztuje to ani grosza! Nasza oferta staników push-up tutaj.

 

Staniki miękkie - to modele o zupełnie przeciwnej charakterystyce. Najczęściej jedynym usztywnieniem są półokrągłe fiszbiny wszyte na dole w miseczki. Reszte fasonu stanowi tkanina bieliźniarska swobodnie dopasowująca się do piersi - tzw. soft. Dla jednych to wada, dla innych zaleta - naszym zdaniem - zalezy od okazji, ale trzeba zaznaczyć, że ten rodzaj biustonosza nie blokuje naturalnego falowania piersi podczas chodzenia a o bieganiu nie wspominając... Wybrane przez nas staniki dostepne aktualnie w esklepie Ekskluzywna znajdziesz tutaj.

Usztywniane -  staniki tego typu charakteryzują się wzmocnieniem całej miseczki w postaci obszycia materialu specjalną gąbeczką. Biustonosze takie charakteryzują się bardzo precyzyjnym trzymaniem piersi "w ryzach" przez to są wygodne, biust nie ciąży i nie kołysze się tak mocno przy szybkim poruszaniu się. Pełniej zasłaniające biust miseczki mogą jakby uzupelnić jego kształt. często takie modele z wysoka miseczka wybieraja kobiety np. po operacji wycięcia guza z piersi. Pelna oferta tutaj.

 

Półusztywniane - w tych biustonoszach miseczka składa się z dwóch części - wzmocnionego dołu i delikatniejszej materiałowej góry. Dolna część podtrzymuje biust a górna zmyslowo go zdobi najczęściej siateczką lub koronką. Modele z naszego esklepu są tutaj.

 

Biustonosze bezszwowe - to najmłodszy rodzaj biustonosza oparty o nowoczesne technologie. Na całej powierzchni nie ma widocznych szwów. Fiszbiny są zatopione w materiale a właściwie w wyprofilowanej gąbce lub specjalnej tkaninie wymodelowanej w anatomiczny kształt. Model przydatny pod obcisłymi ubiorami. Najnowsze kolekcje biustonoszy termicznie formowanych mamy tutaj.