Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Piękne brwi sposobem na młodszy wygląd

Często zapominamy, że najprostszym sposobem na odmładzający i bardzo świeży make - up są dobrze wyregulowane i starannie pomalowane brwi. Gdy potrafimy je umiejętnie podkreślić dodają twarzy mocniejszego wyrazu i sprawiają, że nawet nieumalowana buzia wygląda na ładną i zadbaną. Jednak działa to również w drugą stronę – jeżeli nie umiemy sobie poradzić z regulacją brwi, bądź  zbyt mocno je malujemy, prawdopodobieństwo zepsucia nawet najpiękniejszego makijażu jest niemalże stuprocentowe. Dlatego też warto pamiętać o tym, aby korygując ich zarys dostosować grubość i kształt do wielkości oczu i twarzy – jeżeli masz duży nos i okrągłą buzię nie możesz pozwolić sobie na cienki łuk.

 

Wiadomo, że z wiekiem nasze rysy się wyostrzają, a twarz zaczyna sprawiać wrażenie smutnej czy ponurej. Wtedy należy postarać się wyczarować nad oczami kształt łagodnego łuku i od razu będziemy sprawiali wrażenie młodszych i weselszych.

Gęste brwi nie muszą być już przekleństwem. Naturalność jest w modzie, więc wystarczy podkreślić je kredką i rozczesać szczoteczką. Można je też lekko nastroszyć do góry i  usztywnić żelem. Jeżeli natomiast twoje brwi są przerzedzone masz bardzo łatwą możliwość optycznego ich zagęszczenia – kredką narysuj kreski imitujące włoski i już. Efekt murowany!

A żeby brwi naprawdę odgrywały pierwszoplanową rolę w makijażu nanieś pod ich łukiem rozświetlacz lub jasny cień. Z kolei gdy mocno je podkreślisz pamiętaj, że reszta nie powinna być zbyt intensywna. Grunt to umiar i idealne proporcje.

Produkty dostępne w naszym internetowym sklepie Ekskluzywna.pl z pewnością pomogą w utrzymywaniu makijażu w ryzach.