Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Podwiązki - kiedy nosić?

Podwiązki służyły kiedyś do podtrzymywania pończoch, aktualnie pełnia one wyłącznie funkcję ozdobną. Zastanawiasz się kiedy możesz pozwolić sobie na założenie tego elementu garderoby?

Podwiązki wykorzystywane są najczęściej na balach materualnych oraz na weselach, w tym przypadku wykorzystywane są wyłącznie jako ozdoby, pełnią jednak rolę pomocniczą dla pończoch, dlatego niekoniecznie można je nosić wyłącznie podczas wcześniej wspomnianych okazji. Pończochy dzięki nim nie opadają. Możemy je nosić do każdej sukienki, najlepiej jednak połączyć to z pończochami, bo element wizualny/ ozdobny na co dzień nie jest nam potrzebny, powinny spełniać więc wtedy praktyczne funkcje. Jeśli mamy w szafie wyłącznie pończochy samonośne to podwiązki nie będą konieczne, takie pończochy niezsuną się z nogi. 

podwiązkapodwiązki

Wyjątkowe okazje a podwiązki

Noszenie podwiązki podczas specjalnych okazji, jak wesele czy studniówka to tradycja, według której ma nam przynieść to szczęście. W trakcie studniówki młode kobiety zakładają podwiązke na lewą nogę w kolorze czerwonym, ma im to przynieśc szczęście podczas zdawania egzaminów maturalnych. Na wesele kobiety zakładają podwiązki w kolorze białym lub beżowym. Podwiązka może być wykorzystywana również jako element bielizny erotycznej, komplet wtedy prezentuje się bardziej seksownie i uwodzicielsko. 

Sprawdź wszystkie dostępne podwiązki damskie w naszym sklepie.