Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Co zrobić by strój kąpielowy służył dłużej?

Zastanawiasz się jak dbać o swój strój kąpielowy, tak by służył jak najdłużej? Co jaki czas powinniśmy wymieniać stroje kąpielowe? Czy możemy zadbać o swoje kostiumy kąpielowe tak by służyły latami? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Czytaj dalej. 

Pisząc dzisiejszy artykuł mamy w głowie błędy, które popełniłyśmy w wieku nastoletnim, a nawet jako młode już kobiety. Z pewnością Ty również pamiętasz strój kąpielowy, który był Twoim zdaniem idealnie dobrany do Twojej sylwetki, niestety jako młode osoby często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak dbać o swoją odzież czy bieliznę. Jest to jednak niezwykle istotne, ponieważ właśnie dzięki odpowiedniemu podejściu możemy sprawić by nasze kostiumy kąpielowe posłużyły dłużej. A przecież znalezienie idealnego modelu graniczy z cudem! Warto dbać o wszystko co kupujemy, pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze.

kostiumy kąpielowe

Jak wyprać strój kąpielowy? 

Pamiętaj, by kostium kąpielowy prać ręcznie, choć będzie wymagało to odrobinę więcej czasu to naprawdę warto. Strój kąpielowy bardzo często posiada poduszeczki (biustonosz), które są wszyste w środku lub wyjmowane, podczas prania ręcznego zmniejszymy możliwość ich przemieszczenia i zniszczenia. Dodatkowo podczas prania ręcznego nie narażamy kostiumu na kontakt z inną odzieżą, dzięki temu jego materiał nadal będzie bardzo dobrej jakości. Jeśli bardzo chcesz wyprać kostium w pralce pamiętaj by robić to na niskich obrotach i w najniższej możliwej temperaturze, warto również zastosować woreczki do prania, które można zakupić w każdym większym supermarkecie. Aby Twój strój zachował świeżość na dłużej, warto po każdym jego użyciu przemyć go ręcznie pod wodą, nie musisz używac detergentów zrobisz to podczas prania, warto go przepłukać by zmyć brud, który osadził się na nim po plaży czy po wodzie z oceanu lub morza. Pamiętaj by następnie wywiesić kostium do wyschnięcia lub od razu wyprać go tak by na drugi dzień był świeży i czysty. 

Zobacz stroje kąpielowe na plażę i na basen.