Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Co zrobić by bielizna posłużyła dłużej?

Czy chęć zakupu nowej bielizny pojawia się u Ciebie częściej niż raz na 3 miesiące? Twoja bielizna traci kształt? Głównym powodem częstych zakupów i niezadowolenia z aktualnie noszonej bielizny jest nieodpowiednie dbanie o tę część garderoby. Oczywiście oprócz tego może dojść jeszcze kwestia wyboru słabych materiałów, jednak w dzisiejszym artykule poświęcimy więcej uwagi na kwestie dbania o naszą bieliznę. 

Jak często prać bieliznę? 

Jeśli chodzi o dolną część garderoby to każdy z nas wie, że zmiana następuje każdego dnia. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę górna część bielizny to sprawa już nie wydaje się tak oczywista. W zasadzie można uznać, że częstotliwość prania biustonosza zależy w dużej mierze od nas samych, od tego jak mocno się pocimy. Jeśli jeden biustonosz nosisz dłużej to pamiętaj by prać go przynajmniej raz na tydzień (rekomendujemy co 4 dni) ważne jest również to jak pierzesz. Zdecydowanie dużo lepszą opcją jest pranie ręczne, jest to bardzo specyficzny rodzaj garderoby, który poprzez pranie w pralce może się odkształcać, czego z pewnością każda z nas chce uniknąć. 

bielizna damska

Oczywiście w obecnych czasach rzadko kto ma czas by prać swoją bieliznę ręcznie, możemy więc zastosować specjalne woreczki do pralki, które są właśnie stworzone dla delikatnych materiałów, dzięki temu nasza bielizna nie będzie "latać" po całej pralce, między innymi ubraniami. Warto również stosować delikatne środki piorące i co ważne ustawić niskie wirowanie. Bardzo ważna jest również temperatura prania, ustaw maksymalnie 30°. 

Staraj się sprawdzać swoją bieliznę, pozbywać się tej już znoszonej, nie warto trzymać w swojej szafie tego czego nie masz zamiaru już nosić. Sprawdź bieliznę z naszej oferty.