Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Jaka ilość bielizny jest dla kobiety wystarczająca?

Zastanawiasz się czy nie popadłaś w szał zakupowy? A może nie wiesz czy w swojej kolekcji bielizny posiadasz wystarczającą ilość?  Przeczytaj dzisiejszy artykuł I dowiedz się jaka ilość bielizny jest wystarczająca. 

Oczywiście temat bielizny to bardzo subiektywny temat i naszym artykułem nie mamy zamiaru ingerować w to co posiadasz w swojej szafie. Chcemy, aby czytelnicy zdawali sobie sprawę jaka ilość bielizny jest na spokojnie wystarczają. Nie namawiamy do większych zakupów czy do wyrzucenia posiadanych przez Ciebie modeli. 

Jaką bieliznę powinnaś posiadać? 

Jeżeli chodzi o biustonosze, to teoretycznie wystarczy ok. 6 staników, z czego z pewnością powinnaś posiadać przynajmniej jeden czarny i jeden biały. Dodatkowo jeśli ćwiczysz powinnaś posiadać w swojej szafie ok. 2 lub 3 sztuki staników dopasowanych do tego typu ruchu, podczas ćwiczeń nasze ciało się poci, niezbyt komfortowo byłoby ćwiczyć dwa razy z rzędu w przepoconym biustonoszu. Jeśli podchodzić do tematu biustonoszy bardziej optymalnie to ich ilość można by było zredukować do 5, choć z naszego doświadczenia wynika, że 7 sztuk jest najlepszym rozwiązaniem, 4 staniki, z czego 3 na co dzień, 2 na specjalnie okazje oraz 2 do ćwiczeń. 

bielizna damskabielizna damska

Jeżeli mowa o dolnej części bielizny, to z pewnością warto wybierać majtki dopasowane do biustonoszy, tak by całość tworzyła komplet. Warto jednak dodać, że naszym zdaniem dla 7 par biustonoszy, 7 par majtek to stanowczo za mało. Wynika to z tego, że jednak bieliznę dolną należy zmieniać codziennie. Dla 7 par biustonoszy rekomendowaliśmy ok 10, a najbardziej optymalnie 14 par majtek. W końcu kobiety uwielbiają mieć w czym wybierać. 

A co ze skarpetkami, rajstopami i bielizną nocną?

Skarpetki mimo iż są najmniej docenianą częścią garderoby, cieszą się największą popularnością, tzn. największa ich ilość możemy znaleźć w szafie. Według nas optymalna ilość skarpetek to ok. 12-14 par. 

Rajstopy to odrobinę bardziej skomplikowany temat, głównie dlatego że nie każda kobieta je nosi. Mimo wszystko zalecamy posiadać przynajmniej 3 pary z czego dwie cieńsze i jedną grubszą. Panie które uwielbiają nosić rajstopy oczywiście pewnie mają ich dużo większą ilość, jest co całkowicie indywidualna kwestia. 

Bielizna nocna 

W zależności od tego jaką bieliznę nocną nosisz uważamy, że każda kobieta powinna posiadać przynajmniej 2 sztuki, to jest absolutne minimum. Najlepiej posiadać w swojej szafie przynajmniej 4 rodzaje, dwie sztuki na lato i dwie na zimę. 

Zobacz naszą bieliznę damską na stronie ekskluzywna.pl