Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

SOS dla ud i pośladków

Możliwości pozbycia się cellulitu jest naprawdę wiele. Obecnie kosmetologia pozwala zaatakować pokłady zachomikowanego tłuszczu za pomocą różnorodnych urządzeń i preparatów. Jednak samo ich stosowanie nie zawsze wystarczy. Należy więc uderzyć z ogólną, konkretną siłą i przestrzegać kilku prostych zasad.


W pierwszej kolejności zadbajmy o dietę. Najlepsza jest ta zrównoważona, zawierająca odpowiednie ilości wszystkich składników odżywczych. I tu jedna, istotna uwaga – dla naszej skóry najbardziej szkodliwe są wszelkie diety – cud. Zwykle opierają się one bowiem na jednym czy dwóch produktach i w istocie są zwykłymi głodówkami. A to zawsze przynosi efekty odwrotne do zamierzonych – organizm odcięty od odpowiedniej ilości kalorii zaczyna magazynować tłuszcz i to właśnie w miejscach, które chciałybyśmy odchudzić, zwykle na udach oraz biodrach. Tak więc nie ma to większego sensu. Wystarczy ograniczyć słodycze, białe pieczywo, żółte sery, wędliny i chipsy, a jeść dużo owoców, warzyw, pić wodę oraz zieloną herbatę, która odtruwa organizm i pomaga w eliminowaniu tłuszczu.

Aby skutecznie starać się zlikwidować cellulit musimy też więcej się ruszać. Współczesny, siedzący tryb życia sprawia, że pośladki i uda są źle ukrwione, a mięśnie wiotczeją, opadają i odkrywają znajdującą się pod spodem tkankę tłuszczową. Najlepsze efekty przynoszą energiczne spacery, jazda na rowerze i pływanie. Pomocne będą również tzw. bicze wodne lub prysznice: na przemian ciepłą i zimną wodą. Takie zabiegi ujędrnią skórę, wzmocnią naczynia krwionośne i usprawnią przepływ limfy.

Raz lub dwa razy w tygodniu warto też zrobić peeling całego ciała, który usunie martwy naskórek i ułatwi wnikanie kosmetyków antycellulitowych, pobudzających proces rozpadu tłuszczu i zmniejszających obrzęk spowodowany zatrzymywaniem wody w organizmie. Preparaty takie najczęściej zawierają kofeinę, algi i wyciągi roślinne z kasztanowca oraz miłorzębu japońskiego. Składniki te stymulują spalanie tłuszczu, utrudniają jego odkładanie i przeciwdziałają powstawaniu obrzęków.

Nasz Sklep internetowy Ekskluzywna.pl oferuje szeroki wybór profesjonalnych kosmetyków pielęgnacyjnych.