Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Jak często zmieniać stanik?

Dla kobiet noszących staniki codziennie problematyczna może być kwestia jego wymiany. Co ile dni powinniśmy zmieniać stanik? Co zrobić by biustonosz dłużej służył? Ma te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czy mogę nosić ten sam biustonosz codziennie? 

Wszystko zależy od Twojego podejścia i samopoczucia, oczywiście im częściej zmieniamy bieliznę tym lepiej, to w końcu kwestie higieniczne, jednak biustonosz to nie dolna część bielizny, dlatego wymiana stanika może odbywać się co 5 dni, dzięki temu biustonosz z powrotem nabierze elastyczności i wróci do kształtów sprzed noszenia. Kieruj się przede wszystkim swoim komfortem. Naszym zdaniem powinniśmy zapobiegać sytuacjom gdy odczuwamy już dyskomfort i nieświeżość, dlatego nosząc biustonosz sama możesz zdecydować kiedy już pora na jego zmianę, to bardzo indywidualna kwestia. Inna sprawa dotyczy biustonoszy sportowych, jednak wiąże się ona ściśle z tym o czym pisaliśmy wcześniej, z komfortem. Biustonosz sportowy zazwyczaj po ćwiczeniach jest przepocony, dlatego zmieniać go powinnaś po każdym użyciu. 

biustonosz damskibiustonosz

Co zrobić by biustonosz dłużej służył? 

Większość marek bieliźnianych dba o jakość materiałów i tkanin, które są wykorzystywane do produkcji bielizny, dlatego też większość bielizny jest dobrej jakości, jednak by stanik posłużył nam dłużej warto zadbać o to by materiał odpoczął, dlatego ściągaj go na noc, Twoje ciało również Ci podziękuję za takie podejście. Zastanawiasz się jak często prać biustonosz? To zależy, jeśli mowa o stanikach sportowych rób to po każdym noszeniu, jeśli jednak chodzi o biustonosze noszone na co dzień, to można prać je co 3 miesiące, tak by nie zniszczyć materiałów, oczywiście zasada ta dotyczy wyłącznie sytuacji w której stanik zmieniasz na nowy co 5 dni maksymalnie. 

Zobacz nasza najnowsza kolekcje.