Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Kalesony męskie - kiedy nosić?

Mężczyźni niezbyt chętnie noszą kalesony, wręcz noszenie tej części garderoby określa się jako wstydliwą, wynika to głównie z niewygodnych modeli, które królowały wiele lat temu wśród męskiej bielizny. Obecnie kalesony to inaczej bielizna termiczna, która jest niezwykle wygodna i sprawdza się w okresie jesienno-zimowym. Sprawdź jaki model wybrać, aby zapewnić sobie ciepło każdego dnia. Zobacz kiedy nosić i jak nosić kalesony męskie.

Kalesony - co to jest?

W okresie jesienno-zimowym kalesony służą jako tzw. getry, które nosi się pod spodnie, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak należy zadbać o to by były wykonane z dobrej jakości materiałów, z pewnością każdy mężczyzna kojarzy kalesony z lat dzieciństwa, kiedy to mama kazała zakładać na siebie drapiące, niewygodne getry. Producenci getrów i kalesonów męskich zadbali o to, by  były one wykonane z jak najlepszych tkanin, aby nie podrażniać skóry i wręcz by były niewyczuwalne dla noszącego. Panowie, którzy nie mogą przekonać się do tego rodzaju garderoby, ponieważ wydaje im się to mało męskie powinni wziąć pod uwagę, że kalesony powstały na potrzeby wojska, a jak każdy wie jest to z pewnością najbardziej męski zawód. 

Warto również mieć na uwadze, że kalesony nie służą wyłącznie do ochrony ciała przed mrozem, chronią przed zapaleniem pęcherza, a nawet przed kontuzją gdy ćwiczysz podczas mroźnych dni. 

Jakie kalesony będą najlepsze i najbardziej wygodne?

Najważniejszy jest materiał, pamiętaj by unikać sztucznych materiałów, postaw na bawełnę, a z pewnością polubisz tą część garderoby. Ważne by Twoja skóra mogła oddychać, a sztuczne materiały niestety powodują odwrotny efekt, przez co skóra się poci, a materiał nie przepuszcza wilgoci. 

Poznaj nasze najczęściej wybierane kalesony męskie:

kalesony męskiekalesony męskie

Oba modele są wykonane w 100% z bawełny, sądzimy, że ich popularność jest również związana ze stonowanymi i bardzo uniwersalnymi kolorami: czerń i biel. Bezuciskowe wykończenie nogawek w formie praktycznego ściągacza to dodatkowy komfort, sprawdzą się zarówno pod odzieżą, jak i po domu wieczorem. 

Sprawdź wszystkie kalesony męskie z naszej oferty i wybierz krój dla siebie.