Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Biustonosz źle leży? Sprawdź najczęstsze błędy podczas dobierania stanika

W tym artykule dowiesz się jakie błędy najczęściej popełniają kobiety podczas wyboru stanika, co świadczy o tym, że biustonosz jest źle dobrany? Zapoznaj się z naszymi poradami, by uniknąć źle dobranej bielizny. 

Największą trudnością jest wybór biustonosza i zakup przez internet, nie mamy bowiem możliwości przymiarki, ani nawet zobaczenia biustonosza na żywo przed zakupem, jednak nie jest to powód by rezygnować z zakupów. Wystarczy, że znasz swój rozmiar warto przed zakupem zmierzyć się ponownie, ponieważ biust się zmienia, kiedy tracimy na wadzę lub przybieramy. 

Aby jak najlepiej dopasować biustonosz powinnaś:

Zmierzyć obwód biustu 

Jeśli zamówiłaś biustonosz i nie jesteś pewna co do jego wymiarów, nie wiesz czy pasuje, to z pewnością nie pasuje, powinnaś mieć jasne odczucie, że ten model jest stworzony dla Ciebie. Jeśli wybrałaś za duży biustonosz z pewnością możesz zauważyć poniższe:

  • biustonosz z tyłu wygina się w nieodpowiedni sposób - tył jest wyżej niż przód
  • biustonosz podnosi się wraz z podniesieniem Twoich rąk ku górze

Jeśli natomiast biustonosz jest zbyt ciasny to nawet mimo zapięcia na ostatnią haftkę będziesz odczuwała dyskomfort związany z uczuciem ciasnego stanika. 

Musisz wiedzieć, że biustonosz zbyt luźny lub zbyt ciasny ma bardzo negatywny wpływ na Twoją postawę, powoduje garbienie, skrzywienia kręgosłupa, a nawet problemy z oddychaniem, szczególnie jeśli masz większy biust. Warto więc przyłożyć więcej uwagi do wyboru odpowiedniego rozmiaru. 

Dobrać rozmiar miseczki

Zbyt duże miseczki bardzo łatwo zauważyć, zwykle odstają i się dopasowują się do biustu, jeśli czujesz dyskomfort i fiszbiny wbijają się w Twoje ciało np. pod pachę to znaczy, że rozmiar miseczki jest źle dobrany. Problemem często jest również zbyt mała miseczka, zauważalne szczególnie u Pań z większym biustem kiedy biust wylewa się po bokach lub jest nieodpowiednio ściśnięty, fiszbiny mogą w tym przypadku podrażniać biust, a w efekcie końcowym nawet się w niego wbijać. 

Odpowiednio dopasować ramiączka

Problem praktycznie znika w przypadku biustonoszy z regulowanymi ramiączkami, możemy dzięki temu dostosować rozmiar ramiączek, zalecamy te modele biustonoszy kobietom ze średnim i większym biustem. Nieodpowiednio wyregulowane ramiączka również negatywnie wpływają na Twoje samopoczucie, ale również na wygląd, biust powinien być uniesiony i odpowiednio wymodelowany. 

Polecane biustonosze:
biustonosz