Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Jak opalać się równomiernie?

Latem każda kobieta pragnie wyglądać seksownie oraz promieniście, jesteśmy przekonani, że równomierna opalenizna może pomóc w osiągnięciu tych celów. Pamiętaj jednak, że z opalenizna należy uważać, nikt nas nie lubi poparzeń słonecznych, sprawdź w jaki sposób opalić się równomiernie. 

Krok 1 

Przed planowanym urlopem warto przygotować skórę, tak by podczas kąpieli słonecznych jak najlepiej je wykorzystać, aby nie pojawiły się na Twoim ciele przebarwienia. Zrób peeling - pamiętaj jednak by nie robić go dzień przed opalaniem, Twoja skóra może być delikatnie podrażniona. Pij sok marchewkowy - beta karoten zawarty w marchewkach pozwoli Ci na lepsze zabezpieczenie przed słońcem, jeśli kuracje z soku marchewkowego rozpoczniesz odpowiednio wcześniej zminimalizujesz ryzyko poparzeń słonecznych, jest to dobry sposób również na utrzymanie opalenizny po urlopie - Twoja skóra będzie dłużej promieniście opalona. 

Krok 2

Strój kąpielowy powinien być dobrany tak, byś mogła w łatwy sposób zdjąć ramiączka do opalania, nieestetyczne mogą się wydawać ślady po ramiączkach, jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem wybierz model z rozpinanymi lub wiązanymi ramiączkami. Dość istotne jest to, że najbardziej równomiernie opala się skóra podczas ruchu, warto więc uprawiać sport plażowy czy wychodzić na spacery po plaży, możesz również dużo pływać.

Zobacz nasze stroje kąpielowe

Strój kąpielowy pomarańczowyStrój kąpielowy

Krok 3

Jeśli właśnie wybierasz się na urlop nie zapomnij o konieczności używania filtrów słonecznych, brak filtrów wpływa bardzo negatywnie na Twoja skórę, w dłuższej perspektywie Twoja skóra będzie się szybciej starzeć, jesteśmy pewni, że nie o taki efekt Ci chodzi. Na twarz używaj filtrów - przynajmniej 30 SPF, dla kobiet o naturalnie jasnych włosach zalecamy jednak mocniejszy filtr, kobiety te posiadają skórę bardziej podatna na poparzenia słoneczne, pamiętaj o zasłanianiu głowy, szczególnie jak słońce jest mocne, daj czasem odpocząć swojemu ciału i ukryj się w cieniu. Pamiętaj o piciu wody - nawodnienie w gorące dni jest najważniejsze, zawsze miej przy sobie butelkę wody