Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Jak i kiedy wybrać stanik dla córki?

Pierwszy biustonosz to często bardzo stresujący moment w życiu dojrzewającej dziewczynki, w tak ważnej chwili najważniejsze, aby mama zareagowała i pomogła, warto też dziecku pokazywać, że nie jest to nic nadzwyczajnego, że każda kobieta przechodzi przez proces dojrzewania i należy go zaakceptować, a nawet cieszyć się tym, że stajemy się młodymi kobietami. 

Wsparcie rodzica w takich chwilach jest bardzo ważne, przypomnijmy sobie jak my przechodziłyśmy przez ten okres, czy było nam łatwo? Czy brakowało nam wsparcia w tak ważnych chwilach? Dzięki temu łatwiej będzie nam przejść przez ten proces z dzieckiem, a efekcie końcowym dziecko będzie się czuło swobodnie we własnym ciele. Dziewczynki zaczynają dojrzewać w wieku 10 lat, jednak jest to uwarunkowane genetycznie, dlatego do każdego dziecka należy podejść indywidualnie, musimy obserwować czy dziecko nie zaczyna czuć się niekomfortowo, czy może próbuje w pewien sposób zasłaniać i wstydzić się przed starszym rodzeństwem czy rówieśnikami. 

Jak dobrać stanik dla córki? 

Zmierz obwód ciała pod biustem, zrób to dokładnie, dzięki temu stanik będzie odpowiednio przylegał do ciała. Zmierz również obwód biustu, pamiętaj że ciało dziewczynki się rozwija, w związku z tym nie napinaj centymetra, pozostaw go luźno. 

Biustonosz A65

Pierwszy stanik prawdopodobnie będzie w wymiarach AA, a jego obwód 65. Po dokonaniu tych wymiarów możesz sama lub z córką poszukać biustonosza, który jej się spodoba. Pamiętaj o wygodzie, dziecko w tym wieku dużo się rusza, ćwiczy, często biega, w związku z tym wygoda jest najważniejsza. Z naszego punktu widzenia najlepsza opcja będą staniki miękkie, bezszwowe. Najlepiej zdecydować się na biustonosze sportowe, wyglądają jak krótkie topy, z pewnością córka z radością założy taki biustonosz. 

Pamiętaj o tym, że piersi u młodych dziewczyn są jeszcze delikatne, nie powinno narażać się ich na otarcia, dlatego nie wybieraj staników koronkowych, na te biustonosze jeszcze przyjdzie czas. 

Sprawdź ofertę biustonoszy miękkich w Ekskluzywna.pl