Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

W czym spać podczas upalnych, letnich nocy?

Lato dla większości jest najlepszym okresem w roku, czasem wypoczynku, relaksu oraz spotkań z najbliższymi, jednak głównie latem pojawiają się największe problemy z zasypianiem. Niestety upalny dzień wiąże się z gorącą nocą, warto więc wykorzystać sposoby na ochłodzenie organizmu oraz odpowiednio dobrać odzież do spania, tak by sen był komfortowy. 

Sposoby na dobry sen latem, dzięki którym ochłodzisz organizm i pomieszczenie, w którym śpisz. 

Dbaj o swoją sypialnie w ciągu dnia - zamknij okna oraz postaraj się je zasłonić, nie wpuścisz, dzięki temu gorącego powietrza, a słońce mniej nagrzeje wnętrze jeśli wykorzystasz zasłony lub rolety. 

Wiatrak - najlepszym sposobem na ochłodzenie pomieszczenia wieczorem będzie wystawienie wiatraka na okno, dzięki temu chłodne wieczorne powietrze szybciej wywietrzy sypialnie, możesz również wykorzystać zamarzniętą wodę w misce - postaw ją przed wiatrakiem. 

Weź zimny prysznic chwilę przed snem, choć chłodny prysznic na pewno delikatnie Cię pobudzi, polecamy jednak ten sposób w celu ochłodzenia organizmu. 

Wybieraj odzież do spania stworzoną z materiałów chłodzących - najlepszym materiałem będzie bawełna, świetnie wchłania ciepło, zapewnia komfort nawet podczas gorących nocy. Wybieraj piżamy z krótkim rękawem - zamiast tych na ramiączkach, ranem po przebudzeniu będziesz czuć dyskomfort w piżamie na ramiączkach. Możesz również wybrać koszulę nocną, dłuższą, która zastąpi konieczność noszenia spodenek. Piżama powinna być przede wszystkim wygodna, powinna świetnie chłonąć ciepło Twojego organizmu.

Piżama damskaPiżama damska

Powyższe sposoby pozwolą Ci spać wygodnie oraz zasnąć bez większych problemów, najlepiej śpi się w chłodnym pomieszczeniu, dlatego zadbaj wieczorem szczególnie o ten element, wybierz również piżamę, która mimo gorącej nocy pozwoli czuć się komfortowo. Sprawdź piżamy damskie w Ekskluzywna.pl