Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Jak dobrać biustonosz sportowy?

Komfort podczas uprawiania sportu jest niezwykle ważny, najczęstszymi problemami u kobiet są otarcia oraz dyskomfort w okolicach piersi, powodem jest źle dobrany biustonosz do ćwiczeń. Ważne, aby biustonosz sportowy podtrzymywał i unieruchamiał piersi oraz aby był wykonany z tkaniny, która pod wpływem ruchu nie będzie powodowała otarć i podrażnień skóry. Wydaje się, że dobranie w ten sposób biustonosza jest dość proste, jednak pewnie każda z nas doświadczyła dyskomfortu podczas aktywności fizycznej. 

Jaki wybrać rozmiar?

Ważne by biustonosz pozwalał na wykonanie głębokich oddechów, podczas aktywności fizycznej oddech również przyśpiesza, dlatego tak ważne jest by wybrać rozmiar odpowiedni do naszych wymiarów. Powinien on być bardziej dopasowany niż w przypadku biustonosza na co dzień, powinien być delikatnie ciaśniejszy, nie powinien jednak ograniczać swobody ruchów. Najważniejsze by był nieruchomy, warto więc przymierzyć kilka modeli i wykonać podskoki czy energiczne ruchy rękami. Miseczka powinna idealnie obejmować całą pierś, ramiączka warto wybrać regulowane, dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować biustonosz jeszcze bardziej. Jednak najważniejszym aspektem jest jakość wykonania oraz materiał, skóra musi oddychać, wybieraj tkaniny wysokiej jakości. 

Biustonosz sportowy

Rodzaj sportu, a biustonosz 

Warto wziąć pod uwagę rodzaj sportu jaki uprawiamy, do jogi idealny stanik to taki bez fiszbin, do sportów bardziej wymagających, jak squash, bieganie czy tenis, warto wybrać modele z fiszbinami, które mocno unieruchomią piersi. 

Biustonosz sportowy

Sprawdź wszystkie biustonosze sportowe w Ekskluzywna.pl