Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Kolory wakacji

Lato to doskonały czas na eksperymentowanie nie tylko z barwnymi tkaninami, ale również z makijażem. Śmiało można bawić się kolorami, odcieniami i kosmetykami z połyskiem lub matem. W okresie wakacyjnych szaleństw mile widziane są nawet najbardziej awangardowe pomysły, takie jak pomarańczowe powieki czy bardzo wyraziste usta.
 

Letnią paletę barw otwierają róże i fiołki – kolory niewinne, a jednocześnie perwersyjne, które znakomicie dopasowują się do każdego typu urody. Jednak aby dobrze wyglądach w tych odcieniach trzeba pamiętać o jednej zasadzie – należy uważać, aby z nimi nie przesadzić. Zbyt duża ilość różu nada twarzy sztucznego i odrobinę lalkowatego wyglądu.
 

Zwolenniczki bardziej intensywnych kolorów mogą sięgnąć po zielenie i granaty lub cytryny i morele. Tych pierwszych nie należy używać subtelnie –powinno się je nakładać odważnie, a wtedy makijaż zyska bardzo awangardowy look. Te drugie – żywe, owocowe kolory – działają z kolei na zasadzie kontrastu, znakomicie podkreślają kolor każdych oczu i wbrew pozorom nie są przeznaczone wyłącznie dla szalonych nastolatek – mogą się nimi malować kobiety w każdym wieku.
 

Na końcu wakacyjnej feerii makijażowych barw znajdują się subtelne i zmysłowe beże, które doskonale harmonizują z letnią opalenizną, a ich stonowane i spokojne odcienie sprawiają, że make – up jest prawie niewidoczny. Przy takim wyborze jedynie usta można podkreślić bardziej ostrym, czerwonobrązowym odcieniem.
 

Jeżeli Ty nadal szukasz swojej palety barw zapraszamy do naszego sklepu Ekskluzywna.pl.