Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Kolory wakacji

Lato to doskonały czas na eksperymentowanie nie tylko z barwnymi tkaninami, ale również z makijażem. Śmiało można bawić się kolorami, odcieniami i kosmetykami z połyskiem lub matem. W okresie wakacyjnych szaleństw mile widziane są nawet najbardziej awangardowe pomysły, takie jak pomarańczowe powieki czy bardzo wyraziste usta.
 

Letnią paletę barw otwierają róże i fiołki – kolory niewinne, a jednocześnie perwersyjne, które znakomicie dopasowują się do każdego typu urody. Jednak aby dobrze wyglądach w tych odcieniach trzeba pamiętać o jednej zasadzie – należy uważać, aby z nimi nie przesadzić. Zbyt duża ilość różu nada twarzy sztucznego i odrobinę lalkowatego wyglądu.
 

Zwolenniczki bardziej intensywnych kolorów mogą sięgnąć po zielenie i granaty lub cytryny i morele. Tych pierwszych nie należy używać subtelnie –powinno się je nakładać odważnie, a wtedy makijaż zyska bardzo awangardowy look. Te drugie – żywe, owocowe kolory – działają z kolei na zasadzie kontrastu, znakomicie podkreślają kolor każdych oczu i wbrew pozorom nie są przeznaczone wyłącznie dla szalonych nastolatek – mogą się nimi malować kobiety w każdym wieku.
 

Na końcu wakacyjnej feerii makijażowych barw znajdują się subtelne i zmysłowe beże, które doskonale harmonizują z letnią opalenizną, a ich stonowane i spokojne odcienie sprawiają, że make – up jest prawie niewidoczny. Przy takim wyborze jedynie usta można podkreślić bardziej ostrym, czerwonobrązowym odcieniem.
 

Jeżeli Ty nadal szukasz swojej palety barw zapraszamy do naszego sklepu Ekskluzywna.pl. Wiele doskonałych produktów do makijażu znaleźć można tutaj.