Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Czas na sport!

Jak Polska długa i szeroka przybywa miłośników aktywnego wypoczynku, zwłaszcza biegania. Polacy szturmem „rzucili się” do indywidualnego i zbiorowego truchtania i coraz częściej wymagają od siebie nie tylko dobrej kondycji, lecz również efektownego stroju. Czołowi projektanci nie pozostają głusi na takie potrzeby rynku i świadomie zaczęli korzystać z jednej z najważniejszych cech współczesnej mody, czyli dążenia do wygody, która obecnie wykroczyła już poza obręb czysto sportowych ubiorów do joggingu.

Kilka lat temu na najwyższe modowe podium trafiły adidasy. W połączeniu z typowo wieczorowymi kreacjami uchodziły nawet za wyraz szczególnego szyku i snobizmu. Nawet dom mody Chanel na pokazie na jesień 20144 łączył je z eleganckimi kostiumami i sukniami. A taka rzecz jak Chanel + adidasy nie może pozostać niezauważona i automatycznie staje się swoistym zatwierdzeniem nowego statusu sportowego obuwia.


Nic więc dziwnego, że ubrania sportowe również coraz śmielej wkraczają do codziennych, nie tylko luźnych 
stylizacji. Topowi projektanci chętnie wypuszczają sportowe serie, które spokojnie można nosić podczas spacerów po mieście. Na naszym rodzimym podwórku odzieżowym także nie brakuje firm, które zauważyły ten światowy trend i wprowadzają go na polski grunt. Ostatnio ukłonem w stronę sportowego szyku zaskoczyło białostockie Axami, a już wcześniej projekty takie regularnie realizowali Katrus, Figl czy Pigeon (wybrana odzież). 


Również w naszym sklepie Ekskluzywna.pl znajdziecie Państwo ogromny wybór ciekawej odzieży sportowej, doskonałej zarówno do biegania, jak i do spotkań z przyjaciółmi, a nawet na kolację z chłopakiem. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy tutaj.